Létezik olyan, hogy a fülem megszokta a fülhallgató hangzását?
Ez nem lehetséges, hanem igy van. Minden hanghoz, hangkarakterhez, hangzáshoz hozzá szokik egy idő után az ember füle. Kinek hamarabb, kinek később. Ha most feltennél egy silány fülest, akkor éreznéd, hogy mennyire más.
Tökéletes példa erre, hogy mondjuk ülsz egy szobába, ahol zúg a klima, amikor belépsz, rögtön feltűnik, ha ott vagy 1-2 órát már tudomást se veszel róla, mert megszoktad.
Ha jól tudom koncerteken pl azt csinálják, hogy ahogy halad a vége felé a koncert, fokozatosan emelik a hangerőt, hogy minnél hatékonyabban fenntartsák az élményt. Mert a hangerőt is megszokja az ember. /Ennek a valóságtartamát nem tudom, de egyszer mesélte valaki, aki ezzel foglalkozott egy szórakozóhelyen./
Ahogy #1 írja. Nem csak a hangerőt "húzza vissza" a fül, hanem az agy is dolgozik, pl. együtt "levágják" a magas frekvenciatartományokat, ha túl fárasztóak.
És a hallásrendszer is "művelődik", azaz aki jó minőségű felszerelésen és halkan hallgat zenét, pl. a hangmérnökök, annak megmarad a realista hallása, míg ha vki vacak cuccokon ordíttat mp3-akat, annak a füle "elbutul", mert egy csúnyább hangképhez szokik hozzá, és az hallja jónak.
A bass boost meg egy kicsit olyan, mint a drog: ha sok a basszus, a fül korrigál, aztán rátekersz, erre a fül megint korrigál, aztán megint rátekersz, egész addig, amíg végül teljesen elállítódik a hallásod, és az egészséges hangképű zenéket erőtlen cincogásnak hallod.
A jó hír, egy határon belül idővel rugalmasan visszaáll a dolog, ha maga a fül nemsérül, illetve a hallás is művelhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!