Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szívesebben adtok fiatal...

Szívesebben adtok fiatal utcazenésznek pénzt, mint idősebbnek?

Figyelt kérdés

Nyilván gondolom, hogy egy általános iskolás vagy gimisnek adnak általában a legtöbben. Meg esetleg a huszas éveikben jároknak, talán még a 30-asoknak, akik még fiataloknak játszanak.

Negyveneseknek és a felett már nem igazán szerintetek? Nem szimpatikusak esetleg?

Köszi, ha válaszoltok. :)

Az én vőlegényem 25 éves és sokat szokott utca zenélni szaxofonnal pesten.

Nem a pénzért teszi elsősorban, de azért jól esik neki, ha kap, mert nem keresünk alapjáraton olyan jól a pesti árakhoz képest.

:)

Kérlek gúnyolódok ne írjanak, mert szerintem kevesen mernek kiállni. Néha még én is szégyellòs vagyok pedig csak ott ülök mellette. :D és tudom, hogy néha ő is az, de szereti csinálni.

Úgy látom, hogy az, hogy fiatal és helyes fiúcska ez miatt adnak meg nyilván a zenei tudása miatt.



Persze sokan nem adnak. A kérdés azokra vonatkozik, akik szoktak adni akár 5 forintot is:)


Kérlek csak azok válaszoljanak.



2022. jún. 2. 08:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én borsodi vagyok. Online meg torzul a hang.:/ de nagyon kedves vagy.:) Nekem hamis az ének hangom sajnos. Elviselhető, de nem szép.
2022. jún. 4. 09:41
 12/15 anonim ***** válasza:

Hiszem ha hallom :)

De amúgy pont ezért kell az énektanár, hogy megtanítsa a helyes technikát és akkor nem lesz hamis. Borsodban is biztos van, ott nem ismerek, de a google valószínűleg igen.

Amúgy azért gondoltam hogy pesti vagy, mert az eredeti kérdésben az volt, hogy a párod Pesten utcazenél és írtad, hogy ott szoktál lenni mellette. Vagy ő a pesti?

2022. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igen, Pesten tanul egyetemen.

De hamarosan befejezi. Borsodban is szokott néha utcazenélni, de itt azért töredékét adják a nézelődök. :)

Ha felmegyek hozzá Pestre, akkor szoktunk együtt. Ha borsodba megy, akkor ide viszont mindig elkísérem.

Hamarosan azonban ő is visszajön Borsodba, mert lassan végez.:)

2022. jún. 4. 16:37
 14/15 anonim ***** válasza:

Én max azért adnék hogy hagyják már abba, de valószínűleg nem tennék meg ezt a szivességet, ezért nem adok.


Különösképpen:


A vak srác Kelenföldön. Értem én hogy vak, meg szegény de nagyom idegesítő ugyanaz a két "jaj mindjárt elsírom magam olyan szomorú vagyok és szerelmes stb. dal, az öreg hegedűs mindenfele, ő nem is értem hogy miérr hegedűvel próbálkozik, konkrétan rosszul tudja a dallamot, a ritmus meg már a sci-fi kategóriába esik nála. Van a tangóslágeres gyerek, van egy altszaxofonos fazon, na, az még hangos is, így külőnösen idegesítő, a nyugatinál az aluljáróban a hegedűs a zenei alapjával, az kb a pánsíp és okarína világslágerek hegedűre kategória. Hirtelen ennyi jutott az eszembe.


Ha csak simán gyakorolni mennének ki a szabadba hogy ne zavarják a szomszédokat, az nem zavarna, én is szoktam, de nem az aluljaróban, nem tömegben.

2022. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem kor függvénye de ha azt érzem hogy adjál már bammeg és hétköznapi szarokat játszik még azt is megteszem hogy átmegyek a utca túloldalára hogy elkerüljem. Szoktam adni olyanokért aki Bowie-t, James Brown, Hendrix és hasonlókat szólaltat meg.
2022. júl. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!