Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mikortól számít egy zene/együt...

Mikortól számít egy zene/együttes retronak?

Figyelt kérdés

2022. márc. 27. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Erre senki nem fog tudni adni megfelelő választ.

Ott van a King Crimson pl. és az 1969-es albumuk kb. annyira modernek hat és frissnek hogy abszolút nem retro.

Ez totál relatív, én ezt úgy definiálnám mint amin fogott a kor, gyorsan jött és ment, pl. a szintipop vagy a disco korszak tipikusan ilyen volt.

2022. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
#1 A szintipop és a disco még ma is népszerűek. Rengeteg más műfajra volt hatással ez a kettő műfaj. Valószínűleg ezek nélkül a modern zene se lenne olyan amilyen.
2022. márc. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
#2 Szerintem félreérted, amit mond. Nyilván fontos műfaj volt a szintipop, és a Depeche Mode népszerűsége pl. máig töretlen, de az is egy olyan stílus, ami nagyon népszerű lett egy időben, az adott korszak hangzását elég nagyban az definiálta, és minden legendás előadónak volt tucatnyi klónja, akikre már kevéssé emlékszünk, aztán ahogy változott a populáris zene, a hangzás az emberek fejében lehorgonyozódott a nyolcvanas években. Ez nem is kifejezetten egy negatív dolog az adott zenére nézve, ez szimplán csak szükséges velejárója az mainstream-szintű sikernek.
2022. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

A szintipop műfaj, ami a ‘80-as években leginkább uralta a zeneipart, 1978-ban jött létre, és 1993-ig tartott töretlenül a népszerűsége, utána alábbhagyott, de ugyanakkor nagyon sok mai zene épül ennek alapjaira! Viszont féreértettétek, a kérdés nem egy bizonyos műfajról vagy annak hatásáról szól, hanem az időről, hogy mikortól retro egy zene, milyen réginek kell ahhoz lennie, és nem stílusban, hanem valós megjelenési idő szerint!

Kérdező, ez relatív, pontosan nincs meghatározva, csak egyszerűen úgy, hogy a régi időkből való, az én véleményem szerint 20 évesnél régebbi zene legyen! Ha ennél kicsivel későbbi, akkor szerintem bár igaz hogy régi, de mégis inkább a modernebbek közé tartozik, nem mondanám még retronak!

2022. márc. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!