Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a Queen...

Mi a véleményetek a Queen Jazz című albumáról?

Figyelt kérdés

A Jazz a Queen 7. stúdióalbuma. 1978. 11. 10-én jelent meg. A felvételei a svájci Montreux-ben és a franciaországi Nizzában zajlottak, 1978 nyarán és őszén. Producere az együttes tagjai és Roy Thomas Baker voltak. Hossza 44 perc 43 másodperc. Két kislemez jelent róla meg: a Bicycle Race \ Fat Bottomed Girls és a Don't Stop Me Now \ In Only Seven Days.

Személyes kedvenc dalaim a Jazzről: Mustapha, Fat Bottomed Girls, If you can’t Beat them, Let Me Entertain You, Don’t Stop Me Now.



2022. márc. 15. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem szeretem, de örülök, ha valakinek tetszik
2022. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a kedvenc Queen albumom, de sok jó szám van rajta.

Mindig feldob amikor hallgatom, valami elképesztő vidám játékosság van benne. Ha választani kell, talán a Bicycle Race, meg a FB Girls a kedvencem róla. Nameg a Mustapha.


Érdekes, hogy minden albumuk más hangulatot hordoz, mintha nem is ugyanaz a zenekar lenne aki csinálta.

Pl ez a mókás lemezük, a Kind of Magic a kemény, az Innuendo meg a végtelenül szomorú.

2022. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Kettes, szerintem az Innuendo inkább feszült, mint szomorú.

Persze a legtöbb dalnak szomorú a témája, de mégis az örök optimizmus árad az albumból.

És nem csak a The Show Must Go on miatt.

A These are the Days of Our Lives is arról szól, hogy vége, és nem jön el újra, de azt emeli ki, hogy volt, teljes volt, és milyen szép volt, és ez az érzés megmarad.

Az I'm Going Slightly Mad groteszk, és hatalmas fájdalom érezhető belőle. Freddie Mercury mégis humorral énekelt - gyakorlatilag a saját haldoklásáról.

A Ride the Wild Wind témája mondhatni ugyanaz, mint a Don't Stop Me Now-é. Teljesen más, de mégsem szomorúságot érzek a hallgatása közben. Inkább egyfajta nagyszabású, gyönyörű fenségességet.

Az Innuendo - véleményem szerint - pedig egyike a Queen legtökéletesebb dalainak.

2022. márc. 18. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértünk, az Innuendo az egyik legjobb számuk. Fej-fej mellett a Bohemian Rhapsodyval. A közepén amikor indul a spanyol gitár szóló, libabőrös leszek ahányszor csak hallom.

Meg ez a legjobb albumuk is.

Abban az albumban egyaránt megvan a szomorúság, kétségbeesés és a tehetetlenség érzése.

Nagyon érezni, hogy itt már tudta, hogy hamarosan meg fog halni, és beleírta az érzéseit, a félelmét. Ihletett album lett, mestermű.

2022. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz album, de nekem nem tetszik annyira mert nem egységes, túlságosan vegyesbazári, ide oda kapkodós
2022. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A zenekritikusok és a rajongók sem teszik a legmagasabb polcra, de számomra szinte teljesen egyenértékű az örök favorit "A Night at the Opera" és a "Sheer Heart Attack" albumokkal. Az albumról a kedvenceim:


Fat Bottomed Girls

Jealousy

Bicycle Race

If You Can’t Beat Them

In Only Seven Days

Dreamer’s Ball ♥

Don’t Stop Me Now

More of That Jazz


A Bicycle Race dalszerkezete egészen különleges: hihetetlen, hogy egy ilyen rövid számban mennyi különböző motívum sűrűsödik és alkot egy élvezetes elegyet.

Amúgy nálam is az Innuendo a csúcs. Jobb, mint a Bohemian Rhapsody. Én 13 évesen hallottam először és teljesen letaglózott. Nekem az opera-rész a kedvencem: olyan, mint egy álom. Én ekkor kezdek libabőrözni. :)

2022. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyik legjobb Queen album, és ezen van a kedvenc Queen számom, a Fat Bottomed Girls. Utóbbi természetesen csak a zenéje miatt tetszik :)
2022. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es, akkor gondolom ismered a Milton keynes-i FBG-t is. 🤩
2022. máj. 6. 15:18
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

7


Mert a szövege nem tetszik?

2022. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 Dehogynem, csak álszentkedek :)
2022. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!