Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kik a kedvenc jazz zenészeitek...

Kik a kedvenc jazz zenészeitek,jazz énekeseitek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 17. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kérdés. Rengeteg van... Avishai Cohen (bass), Tigran Hamasyan, John Scofield akik mindig vannak offline is a telefonomon, de tudnék írni még ötvenet biztos.
2022. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sun Ra, Coltrane, és Anthony Braxton talán a három legnagyobb kedvencem. Az utóbbi időkben Ornette Coleman zenéit hallgattam elég sokat, őt is nagyon bírom. Ahogy ez ezekből a nevekből kiderülhet, leginkább a post-bop-kori, avantgárdabb irányba tendáló jazz-t szeretem.

Kedvenc jazz énekesem nincs, a vokálos jazz-t valahogy nem sikerült még megszeretnem - mondjuk annyira nem is próbálkoztam. Az egyetlen vocal jazz / pop-jazz album, amit rendszeresen hallgatok, az a Gling-Gló című a tríó Guðmundar Ingólfssonar-tól, amin a kedvenc énekesnőm, Björk Guðmundsdóttir énekel, aki ugyebár elsősorban teljesen más műfajokban tevékenykedik, szóval talán "csalás" lenne az ő nevét mondani.

2022. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

huhh, kedvenc: már a top3-at sem tudom leszűkíteni.


Szabó Gábor mindenek felett, Duke Ellington, Benny Goodman, Ella Fitzgerald, Stan Getz, Joao Gilberto, Antonio Carlos Jobim, Tsuyoshi Yamamoto Trio, Ryo Fukui, Sadao Watanabe.....abbahagyom.

2022. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!