Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mekkora frekvencián a legjobb...

Mekkora frekvencián a legjobb a basszus?

Figyelt kérdés

Tehát milyen frekvencián a legjobb a basszus?

Előre is köszi!


2010. szept. 10. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A basszus mély frekvenciatartományban a legjobb. :)
2010. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de pl 60Hz vagy 65Hz vagy 70? Vagy mennyin a legjobb?
2010. szept. 11. 08:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Te most a subwoofer mélyvágását kérdezed?
2010. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem 2*25 Watt van a gépre rákötve, egy erősítővel. És pl windows 7-ben is lehet állítani, hogy xy Hz-t kiemelje. És basszuskiemelésben melyik frekvenciát érdemes. Remélem érthetően fogalmaztam. :)
2010. szept. 11. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok dologtól függ (hangszóró, szoba, zene minősége, stb.) Próbálgasd, és hallani fogod, mikor jó. Úgy állítsd be, hogy neked kellemes legyen hallgatni. Végülis is ez a cél, nem? :)
2010. szept. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyes basszusgitár hangfalak 35 Hz-től üzemelnek (a felharmonikusok miatt 18-20 kHz-ig). Persze kérdés, hogy a csúcson ebből mennyot képes kiadni magából. A jó basszus hanghoz több kell, mint kiemelés. Egyrészről kell megfelelő méretű hangszoró: legalább 12", de inkább 15" átmérőjű (10" is lehet, de akkor legalább négy darab kell. Megfelelő méretű láda, nem árt, ha van rajta reflex nyílás.

Nem fikázás, de 25 watt nem lesz elég, pláne ha két utas a hangfal.

Persze az sem árt, ha a hangfal túl van méretezve (öt-hatszoros teljesítmény puffer) az erősítőhöz képest.

2010. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 2*25w nem túl sok, de géphez nem akarok nagyobbat. Amúgy kétutas, van rajta reflexnyílás vagy mi, ami kör alakú. És hát nem is túl nagyok. A 2 nagyobbik 15-16 cm átmérőjűek. Nem akarok én profi hangszórókat a gépre. :)
2010. szept. 13. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!