Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért divat szidni a Tankcsapdát?

Miért divat szidni a Tankcsapdát?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem vagyok rajongójuk, és egyáltalán nem tetszik a zenéjük. De valahogy feltűnő lett, hogy ennyien szidják őket. Meg mindenki azt mondja, hogy popzenekar lettek, elárulták a rockot, aki Tankcsapdát hallgat az csak divatrocker stb.


Elmondanátok, légyszíves, hogy miért lett divat ennyire szidni, ócsárolni ezt az együttest?



2022. jan. 21. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdtek tini poprockot játszani a 2000-es évek elején. A régi rajongóik úgy érezték, hogy eladták magukat, hogy a mainstream médiában szerepelhessenek, ami mondjuk teljes mértékben igaz.
2022. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Ki szidja őket? Legalábbis én nem nagyon láttam még olyan feltünően szidná valaki öket.
2022. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem megérthető a régi rajongók haragja is, de szerintem ők is megérthetnék a zenekart, azzal a zenével a 90-es évek közepétől nem lehetett megmaradni a porondon. Ezek a hányásukban fetrengő zsíros hajú rockeres dolgok kimentek a divatból. Ők ahelyett hogy abbahagyják és keresnek egy polgári foglalkozást inkább poposodtak és abból élnek amit szeretnek még ha komoly kompromisszumokat is kellett kötniük és tinipopot kell játszaniuk, de még mindig jobb mint a debreceni ládagyárban minimálbérért gályázni mert kb az volt az egyetlen másik opció nekik.
2022. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

#4.Ezzel nem feltétlen értek egyet.

A zenei hullámokkal is ugyan úgy lehetett volna haladni, mint ahogy azt a Testament, a Soilwork, és sok más többgenerációs/több korszakos metal/rockbanda tette.

Simán arról van szó kellett a pénz, és nagyon, így totál félretették azt amiért a közönség szerette őket.

Én ezt röviden úgy hívom eladás, megtette a Metallica is annak idején, semmivel sem különb módon.

Rajongók részéről megérthető teljesen az utálat elvégre ők juttatták oda a bandát ahol vannak most.

2022. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert úgy játszanak ilyen "lázadó" jellegű zenét, hogy közben gyakorlatilag bárkinek eladják magukat.
2022. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Cserkó kilépéséig egy normálisnak mondható feljődésen estek át, amit teljesen meg tudtam érteni. nem akartak csak punkot játszani, meg sima rockzenét. folyamatosan figyelték a trendeket és igazították a zenéjükbe, kisebb-nagyobb sikerrel. aztán most már ők is tudják, nem tudnak hova menni a kereteik közt..na jó, egy nagyzenekaros komolyzenei giccsparádé még nem volt :D de így, hogy beálltak reklámfelületnek, meg rocksztár imázst akarnak az már régen nem arról szól amiről szólni akarnak. egy tucat, falunapos haknikon kívül
2022. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Most már nincs trend, ott a Spotify, ha nincs covid tudnak koncertet is adni, bár a hazaik nagyrészt engedélyezve vannak.

Szóval mindent adott lenne ahhoz hogy azt játsszák amit ők akarnak, és amit a rajongók is szeretnek. Ezért is bosszantó ha 1-1 együttes teljesen átáll a másik oldalra.

Érdemes megnézni pl. a Within Temptation, a Leprous milyen mértékben cserélte le a gitárokat, elektromos effektre, a különböző éneklési technikákat olyanra ami a rádióban is szól, a hosszas hallgatást igénylő zenét egyszerűbbre hogy bárki szerethesse már első hallgatás után... Ez már nem a kísérletezési kategória.

Szóval értem páran mivel védik, de itt már nem csak akkor lesz egy zene jó ha az MTV-ben hallgatják és népszerű, hanem ha valaki rátalál a Spotify-n és a nagy zenei fórumokon világgá körtűlik. Írta valaki egy másik kérdés alatt hogy az avantgárd zene populáris elterjedését éljük jelenleg, és tényleg így van, más kérdés hogy sokan nem élnek vele...

2022. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Akik divatzenét játszanak, azokat szidni is divat, ez már csak ilyen.
2022. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert szar lett. De tényleg. Kérlek hasonlítsd össze a két korszakot.


A régi TCS

[link]

[link]


És a mostani..

[link]

[link]


Régen szerettem, de már elvesztette a létjogosultságát.

2022. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!