Magyaroszágon miért nem volt népszerű a Kino (Viktor Coj) a 80-as évek végén?
A volt Szovjetunió minden országában, de főként a mai Oroszországban volt népszerű, egyedüliként tudtak rendszer kritikát megénekelni allegórikusan, és végül legalább akkora hatása volt a Szovjetunió szétesésére, mint Csernobilnak. Itthon mindenki beszélt akkoriban oroszul, mindenki változást akart. Akkor miért nem tekintettek rá mintapéldaként, miért nem hallgatták az emberek? Oroszországban millió szám másolták a kazettáikat, itthon meg nem is ismerték.
Valaki hallgat Kinot egyébként?
"Itthon mindenki beszélt akkoriban oroszul"
Na az azért merész kijelentés... Szüleim, meg egykori tanáraim a nyolcvanas években voltak fiatalok; valahány emberrel beszéltem eddig erről abból a korosztályból, mind azt mondta, hogy bár hivatalosan tanultak oroszt, gyakorlatilag egyáltalán nem volt meg az emberi erőforrás, meg a hajlandóság, hogy úgy igazán komolyan legyen véve a dolog (arról nem is beszélve, hogy egy nehéz nyelv), szóval azt állítani, hogy az ország nagy része értette volna a Кино szövegeket, enyhén szólva is túlzás. Mivel kulturálisan (is) eléggé el volt szigetelve az egész keleti blokk a külvilágtól, akik zenei lemezeket csempésztek ide be, meg kutattak fel, azok inkább a nagy nyugati előadókra hajtottak, nem underground bandákra hasonszőrű országokból.
Utóbbi kérdésre válaszolva: igen, nagyon szeretem a Кино-t. A Начальник Камчатки az egyik legnagyobb kedvenc albumom, számtalanszor hallottam már. De a 45, a Группа Крови, meg a "fekete album" is zseniális.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!