Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért búg a gitárom ha bedugom...

Miért búg a gitárom ha bedugom a hangfalba?

Figyelt kérdés

Cort elektro akusztikus és egy egy elektro klasszikus gitárról van szó.

Az a helyzet, hogyha itthon bedugom a hangfalba (ez egy beépített erősítővel rendelkező aktív hangfal), akkor búg, itthon nem nagyon csak éppen, de az oktatómnál viszont nagyon. Játszani kell a hangerő potmétereivel, hogy tudjunk játszani. Neki ilyesmi van: [link]

Gondolom ehhez valamilyen adapter tartozik vagy 230-ról üzemel és beépítve van a trafó?


Az a vicces hogyha a kábelem fém részéhez hozzáérek elhallgat. Nem kábel probléma mert mindegyikkel ezt csinálja.

A cort elektronikájával van valami, mert mind a kettő Cort gitáromban cort elektronika van és mind a 2 búg is. Egy fishman pickup elektronikával nem.


De biztos van erre valami megoldás.

A földeléssel kapcsolatban olvastam valamit. Az én hangfalam gyárilag földeletlen. Azért írtam hogy az oktatóm keverője adapteres lehet e mert akkor nagy valószínűséggel az sem földelt.


Valami ötlet? Mert amíg itthon meg az oktatómmal zenélek addig nincs nagy baj. De ha valahol közönség előtt búgok nem annyira f@asza.


Előre is köszönöm.



2021. júl. 22. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Sz*r a foldelese, az ugynevezett 'brumm'-ot hallod.
2021. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom így megnyitja?

Mindegy a lényeg hogy egy INVOTONE - MX6USB szerű keverő.

2021. júl. 22. 20:28
 3/8 A kérdező kommentje:
És ez hogyan orvosolható?
2021. júl. 22. 20:29
 4/8 Waff ***** válasza:
32%
Mellék-kérdés: mi értelme otthon a 4 fal közt erősítőre kötni egy akusztikus gitárt?
2021. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Alapra gitározáskor esetleg. Ha zenei stílus miatt a hangzáson kell állítsak. Pl.
2021. júl. 22. 21:10
 6/8 A kérdező kommentje:
De még választ mindig nem kaptam 😅
2021. júl. 22. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az 1x12-es Regent kombóba az alu pufferkondiról jött fel egyszer a negatív forrasztás mert egy diák aki segített cipelni a dögöt hirtelen rakta le. Csak nagy nehezen sikerült rájönnöm amikor megelégeltem az egészet és szétszedtem.
2021. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, milyen hangzáson akarsz állítani? Ha olyan komoly hangszered lenne, hogy a villanyhangzása jobb, mint akusztikus, nem ide írogatnál. Ha erősített hang kell, vegyél szólógitárt. Ja és az oktatód miért nem tudja ezekre a választ? Több sebből vérzik ez a felvetés...
2021. júl. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!