Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mutat G-t a hangológép...

Miért mutat G-t a hangológép az A helyett az ötödik húron?

Figyelt kérdés
Csiptethetős hangológépem van az akusztikus gitáromhoz. Az E húrt be hangolom, de mikor az A húrhoz érek, akkor G3-at mutat? Ez miért lehet? Régi húr?

2021. júl. 19. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

A húr idővel stabilabb hangmagasságot ad, úgyhogy azzal tuti nincs gond. Szerintem nem érzékel jól a hangoló. Próbáld igazgatni.

A húrok amúgy nem csörögnek a bundoktól? Az zavarhat még be.

2021. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem csörög. Kicseréltem az elemet, áthelyeztem, biztos hogy gitár van beállítva, nem violin vagy egyebek. Egyszerűen nem tudom. Nem értek hozzá, de még mindig csak a húrra tudok gondolni, nem mai darab. Az első el is pattant már.
2021. júl. 19. 13:46
 3/5 Mojjo ***** válasza:
92%

Biztos A hangot ad az az A húr? Mert a legegyszerűbb és legvalószínűbb magyarázat az, hogy teljesen rosszul van hangolva a gitár és G hangot ad az A húrod.

Fogd le a vastag E húrt az ötödik bundnál, pengesd meg. Majd pengesd meg az A húrodat. Ugyanazt a hangot hallod?

2021. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megoldódva! Köszi szépen! Probléma az volt, hogy annyira meg volt lazítva hogy már A hangot adott. Nem is gondoltam ilyenre, hogy ennyire ki lehet lazítani egy húrt.
2021. júl. 19. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Omg🙄
2021. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!