Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak olyan fiatalok, akik...

Vannak olyan fiatalok, akik hozzám hasonlóan, hasonló zenéket hallgatnak?

Figyelt kérdés

16/f

Rendes Hi-Fi ről hallgatok zenét sztereóban, buszon inkább nem hallgatok zenét, és ha igen akkor is fejhallgatóval. Utcán sose hallgatok zenét.

A komolyabb könnyű zenéket kedvelem pl.: Dire Straits, Santana, Pink Floyd, Mike Oldfield...stb...

Albumokat (lemezeket) hallgatok meg egyben, ritka, hogy dalokat külön. Kerülöm az mp3-at, a minimum, a spotify.


2021. júl. 10. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

"Kerülöm az mp3-at, a minimum, a spotify."

Itt mi az összefüggés? Audiofilnek akarod beállítani magad, miközben a Spotify átlagos minősége elmarad az átlagos mp3 release-ek minőségétől (max 160 kbps, hacsak nem fizetsz a prémiumért), míg megnéztem neked kb. 30 mp3 torrentet, ahol egyik sem volt 320 kbps alatt.

2021. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

"Komolyabb könnyűzene"

Azt hittem már King Crimson, Voivod, Frank Zappa tartozik inkább ebbe a körbe. A felsoroltak elég mainstream-k, semmivel nem komolyabbak mint az átlag.

Amúgy jól teszed, az albumokat élmény hallgatni de nekem az jön le a kérdésből hogy azt gondolod ritka aki ilyet hallgat, pedig hülyeség, nem vagy tőle egyedibb.

De majd elmúlik.

Az utolsó mondatot nem kellett volna, a Spotify is 320kps MP3-nak felel meg.

Szóval semmivel nem minőségibb, másrészt ha lossless minőségi zenehallgatás a cél, és hogy azt ki lehessen hallani akkor studiófejesek körében érdemes nézelődni és ahhoz egy jó kis DAC+AMP de ez már messze vezető téma.

A lényeg hogy rengetegen vannak, akik hasonlót hallgatnak és ne gondold azt hogy vannak bizonyos zenék amik komolyabbak és attól az ember bármivel is több.

2021. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem gondolom magamat ettől különlegesebbnek, csak szimplán nincs egy olyan ismerősöm sem aki úgy hallgatna zenét mint én. Azt nem tudom, mennyire tűnt fel, hogy a spotify előtt ott van az a szó, hogy : minimum! Nem spotifyt szoktam hallgatni, eléggé ritka, hogy ahhoz folyamodok, de még mindíg sokkal megbízhatóbb, mint pl a youtube. (Mellesleg prémiumot használok...)

Olyan válaszokat kaptam amiknek van ugyan köze a kérdéshez, de nem válaszok rá. Inkább amolyan mondjuk meg miért hülye a kérdező. Arról szó sem volt, hogy egyébként milyen technikáról hallgatok zenét, szóval továbbra is várok értelmes válaszokat.

És nem akarom olvasni a méltatlankodást ez a komment után

2021. júl. 10. 11:57
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"És nem akarom olvasni a méltatlankodást ez a komment után"

Ezt nem te döntöd el.

(Ugyanakkor értelmes ember zenei ízlésben és egyéb magánjellegű és személyes preferenciákban nem nyit vitát, meg nem áll bele a másikba, mert magánügy, hogy mit hallgatsz. Mégis ezt akarod itt kikényszeríteni. Ez mintha nem is kérdés lenne, csak elitista ömlengés arról, hogy lássa mindenki hogy mit hallgatsz és milyen vélt standardot állítasz fel, ezzel is mennyivel különb vagy az alja népségtől, akik az ostoba kommersz autotune-os tucatzenét hallgatják, mi) - de mivel ez nem érdekel, téged, ezért nem írom most le.


Helyette a kérdésre válaszolva: vannak.

2021. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Miért próbálnák elitnek tűnni itt? Eleve senki sem tudja ki vagyok főleg nem is ismer. Föltettem egy kérdést, és még mindíg csak azt olvasom, hogy hogy lehet ilyent kérdezni, meg hogy milyen hülye vagyok. Senki nem írt választ rá, senki sem jelentkezett, hogy ő is ilyen! Csak arról volt szó, hogy vannak ilyenek, de nyilván vannak, tehát példákra lennék kíváncsi.

Ez az oldal anonim, tehát magánügyi kérdésekre is lehet válaszolni, és nem kiosztani a kérdezőt.

2021. júl. 10. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Zenekedvelők miért csesznek ki az előadókkal azzal, hogy spotifyt használnak?
2021. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyesmi zenéket szoktam hallgatni.
2021. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

#6


Mutass még egy hasonló szolgáltatást, ami minden paraméterében legalább olyan jó, mint a Spotify!

2021. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
#8. Tidal például, de itt a válaszoló arra utalt hogy a zenészek kb. semmit nem keresnek így belőle, csökken a lemezeladás.
2021. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9


Én értem, hogy mire gondolt, de ez ebben a formában nem igaz. Zenészek egy nem túl nagy csoportja hangoztatja azt, hogy a Spotify díjazása nem fair. Mondják ezt egy olyan világban, ahol a lemezeladások évről évre csökkennek, és az ilyen streamingszolgáltatók nélkül a kisebb előadóknak esélye sem lenne arra, hogy megismerje őket a közönség.

Egyébként az összes streamingszolgáltató hasonló díjakat fizet az előadóknak, a Spotifytól kezdve az Apple Musicon keresztül, a Tidalig. Az, hogy az előadók nem tudnak megélni ezekből a bevételekből, az sokkal inkább azért van, mert a lemezkiadók lesarcolják a sápot, akikre viszont már tényleg nincs semmi szükség!

A Spotify így is a bevétel 2/3-át kifizeti a jogtulajdonosoknak.


A Tidal sem rossz egyébként, de amikor én utoljára kipróbáltam, akkor még elég messze volt a Spotify szintjétől olyan tekintetben, hogy sok mindent nem tudott a kliensprogram, amit a Spotify igen. Ráadásul a Spotify-nak van Linuxos kliense, a Tidal csak különféle trükkökkel bírható működésre Linux alatt.

2021. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!