Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Simon miért állította meg...

Simon miért állította meg (tehetségkutató) ezt a remekül éneklő lányt? Ez valami beépített show elem (érzelemkeltés a közönségben), vagy szakmai oka volt?

Figyelt kérdés

Nem valami jó angolból a hallásértésem, pontosan mit magyaráz neki Simon? Miért állította meg az énekét, és miért kérte utána acapella? Végül tetszett neki is, mint a közönségnek, vagy nem annyira? Itt a link:


https://www.youtube.com/watch?v=CfHs1QUoAUo



2021. jún. 17. 17:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Észrevettem közben, hogy ez a verzió időközben privát videó lett.


JAVÍTOM,


ez már egy megnézhető változat, itt már be lehet kapcsolni angol feliratot, így már nagyjából értem az angol szöveget, ha nem is teljesen:

https://www.youtube.com/watch?v=Wfm46LVsAGQ


És itt van egy másik énekessel is, amikor félbeszakítja szintén:

https://www.youtube.com/watch?v=8SfrccLSHIM


Vajon teszteli a lányokat, hogy ha mégis sztárt csinálnának belőlük, lelkileg mennyire viselik a kekeckedést, és a kritikát? Vagy puszta show elem, hogy felhördüljön a közönség? Mert ugye végül is elismerte őket Simon is. Méltán.


Annyit sikerült közben megértenem az angol szövegből, hogy a háttérzenével nem volt elégedett Simon (zsűri tag). Bár nem értem, mire fel. "Overbearing" - túl vad a lányokhoz?


Ez csak ürügy volna, amiatt, hogy acapella (szólóban, zene nélkül, hangszerek nélkül) is tesztelhesse őket? Vagy komoly oka is lehet annak, hogy félbeszakította őket?

(Volt már erre több eset is a Got Talented sorozatokban.)

2021. jún. 18. 00:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Néha megesik, hogy olyan jól énekel valaki, hogy azt hiszik playback. A másik ok, amiért le szokták állítani a dalt, hogyha valakinek jó hangja van, de rossz dalt választott ennek megmutatására. Utóbbi történt az első lánnyal is, Simon szerint nem volt jó a dalválasztás, megesik néha az ilyen. Azt ajánlotta a csajszinak, hogy valami fiatal férfi énekes dalát énekelje, de a lánynak nem tetszettek azok a dalok így végül egy saját dalát énekelte el, amit ő írt. Gyakorlatilag a másik lány esetében is ez történt, nem tetszett a zsűrinek a háttérzene, de már nem akarta visszaküldeni a kislányt új dalt megtanulni, ezért kérte, hogy csak simán énekeljen. Nem tudom, hol hallottad azt, hogy overbearing, ha az angol feliratot nézted, akkor szólok, hogy arra nem érdemes hivatkozni, néha akkora baromságokat képes kiírni:D
2021. jún. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, mint írtam, bekapcsoltam a felirat gombot, azon olvastam "overbearing"-et, mert nem jó hallásértő vagyok angolból általában. Bár a szótár szerint beillhetett Simon szövegébe, mert "vadulást" is jelent, tehát talán vadnak taláta a háttárzenét(?)


Apropó, mit mondott ehelyett angolul? Tényleg nem értem jól. Nem is annyira hivatkozás, inkább arról van szó, hogy auto-translate-tel megpróbáltam silabizálni, mi lehet az angol szöveg, amit hallásból csak félig-meddig szoktam érteni.


"Néha megesik, hogy olyan jól énekel valaki, hogy azt hiszik playback. A másik ok, amiért le szokták állítani a dalt, hogyha valakinek jó hangja van, de rossz dalt választott ennek megmutatására."


Erre én is gondoltam, viszont köszönöm, hogy körbejártad a különféle szempontokat! :) Több énekesnél is vissz szokott kérdezni Simon, hogy "Was it really you...?" És láthatóak a döbbet arca az énekeseknek, sokuk köpni-nyelni nem tud ("Hát persze, hogy én voltam!"). De hát valahogy meg kell győznie Simonnak a nagyérdeműt, ez igaz. Engem elsősorban az győz meg, amikor ezen énekesek youtube csatijára felmegyek, már akinek van, és sokuk amatőr hangfelvételt készít, azon jól átjön általában, hogy valódi lehet a hangjuk, de főként lelkileg felelmelőbb az ének amatőr felvételen, mert a profi cd-ken sajnos gyakoriak a hangszűrők, épp a lelki rezdüléseket vágják meg a szűrőkkel, sajnos.

2021. jún. 20. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!