Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan szólaltathatnám meg a...

Hogyan szólaltathatnám meg a gitáromat torzítottan úgy, hogy összekötöttem a számítógéppel és a hang a hangfalon jön ki? A Clean már megy, viszont torzítani nem tudok. Konkrétumok lejjebb.

Figyelt kérdés

Azt szeretném megcsinálni, hogy a számítógépemet használom gitárkombóként. Egy jack 6.3 - 3.5 átalakító segítségével a line in dugaszba csatlakoztattam a gitárt. Alapjáraton mindenféle program nélkül szépen szól clean-ben. Azonban letöltöttem ezt a Guitar Rig-et. Nagyon sok lehetőség van benne torzítás, "pedál" effektek stb. Viszont a program valamiért nem érzékeli, mert a kis csúszka ami mutatja az érzékelést meg sem mozdul és folyamatosan csak a clean szól. Olvastam, hogy windows 7-en problémák vannak a Guitar Rig-el ezért egy másik szimpatikus, elvileg teljesen működőképes lehetőséget választottam.


Letöltöttem ezt a Cakewalk sonar 8-at mint vst host. azt írták, hogy vannak különböző pluginok ezekhez a vst hostokhoz melyek olyanok mint egy virtuális gitárkombó. Le is szedtem az egyik plugint (Tubebaby) amely elvileg egy nagyon egyszerű és működőképes dolog. Nagy nehezen rájöttem hogyan lehet előhozni a sonarban. Viszont itt sem érzékeli a gitáromat. Megnézegettem az audio beállításokat ahol két fontos dolog van:


Playback timing master

Record timing master


Ebből én azt szűrtem le, hogy ugye a Record az amikor felveszi azt ami bejön a line in csatlakozón a playback pedig az lenne ami nekem vissza is játssza. Jobban megnéztem és valami baj van vele. Ha a Playbacknél kiválasztom a PnP Audio Device-t akkor kiírja, hogy "the following driver(s) either do not support the current audio format, or are in use by another application."


Ezt most igazából nem nagyon értem az egy dolog, hogy nem támogatott mivel csupán egy integrált hangkártyám van az alaplapban, de miért mondja azt, hogy már használja? Gondoltam arra, hogy túl gagyi a hangkártyám, szóval ha az a probléma akkor elfogadnék egy-két tanácsot, hogy milyen hangkártyát vegyek ami éppen csak annyival jobb mint ez, hogy esetleg működik is amit szeretnék. Fontos, hogy windows7-em van ezért nem minden kártya lenne kompatibilis.


2010. aug. 23. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbált ki a ReFX Slayer VST-t. Ha jól emlékszem, azt írták lehet gitáreffektként használni, tud sokmindent, reverb, flanger, distort, wah-wah, stakkato, amit akarsz. Vannak előre beállítottak is, hogy úgy szóljon mint egy ismertebb zenekar (pl. Metallicás hangzás, Nirvana, Nine Inch Nails, meg úgy, kb. minden). 16 effektet használhatsz, 8-at az erősítő elé, 8-at utána.


[link]


Viszont azt is írja, hogy egy jobb hangkártya nem árt hozzá...


A hibaüzenetről annyit, hogy simán nem ismeri fel az eszközt. A Cakewalkot nem ismerem, talán megpróbálhatod az FL Studiot, szerintem az egyszerűbb.

2010. aug. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben utánanézek a programnak. Az FL studiot ismerem is valamennyire, ha belegondolok nem is értem miért nem azt a vst hostot tettem fel de most már mindegy feldobom azt aztán majd mondom hogyan megy.
2010. aug. 24. 13:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, megoldottam. Addig állítgattam míg nem sikerült. Én sem értem hogyan, ne is kérdezze senki :D
2010. aug. 25. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!