Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell úgy "kötni" az...

Hogyan kell úgy "kötni" az akkordokat, hogy ne legyen szaggatott az előadásmód?

Figyelt kérdés
Az akkordokat le tudom fogni, a barrés akkordok is mennek. Viszont nem tudom úgy áttenni az ujjaimat egyik akkordról a másikra, hogy egybefüggő pengetés legyen. Ha "felengedem" az első akkordot, akkor elhallgatnak a húrok. És itt nem az G - e - C- D akkordmenettel van baj, hanem pld. ha Disz hangnemben játszom, ahol eleve barrés mindegyik akkord. Ez csak gyakorlás és idő kérdése, vagy van valami technikája?
2010. aug. 23. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

"Disz hangnem" :D

amúgy, idővel szerintem menni fog. majd erős lesz a kezed, és ugyanannyi idő lesz lefogni egy barrés akkordot, mint ha az alapfekvésben csinálnád.

2010. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyakorlás kérdése. Gondolom elsőre a G-E-C-D akkordmenet sem ment tökéletesen. Nekem sem ment. 3 éve gitározok amúgy.
2010. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!