Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Segítség! Nem szól a gitár a...

Segítség! Nem szól a gitár a számítógépen, pedig minden stimmel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amatőr gitáros vagyok, anyám nem enegedi, hogy fent a lakásba gitározzak erősítőn, ezért elhatároztam, hogy összedugom a géppel. Meg is történt, "beszereztem" :D a Guitar Rig 4-et, működik is, bár nekem elég furcsa, nah mind1, behangoltam a gitárt a programmal, de se a hangolásnál, se sehol nem ad ki hangot o.O (szoval érzékeli csak nincs hang)

Ha valaki tudnak valami magyar használati útmutatót mutatni, vagy legalább megmondja miért nem szól a gitár a fülesen, nagyon megköszönöm.

Nagyon kéne a segítségetek, válaszokat előre is köszönöm.


2010. aug. 19. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Na mármost ha nemengedi,hogy a lakásban gitározz akkor vidd az erősítöd a géphez gondolom van ott konnektor oda bedugod azt kész.Amugy a progi sz!rtsem ér nekem is volt.A legrosszab erősitő is jobb annál.
2010. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hova dugtad a gépbe a gitárt?
2010. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szerintem jó helyre van bedugva, de ha bedugom akár a mikrofonba, akár a másikba (kék), ugyanazt érem el vele: érzékeli, csak nem hallom. még ha a virtuális erősítőit a guitar rig4-nek maxra tekerem akkor se... :(

valamilyen beállítás hiba?

2010. aug. 19. 16:38
 4/6 Daweee000 ***** válasza:
nálam mikrofonnal nem működött, csak a "line in" csatiban. Nem tudom hogy a te hangkártyádon van-e olyan, viszont azt jobb ha tőlem tudod hogy nem működik rendesen akármilyen kártyával, ASIO-t kell támogatnia a kártyának, különben olyan késleltetésed lesz, mint az állat. Egy jó kártya meg ott kezdődik hogy 5 ezer. Amúgy is nem sok értelme van az egész guitar rig-ezésnek, jobban jársz ha veszel egy kis gitárkombót, abba is ugyanúgy bele lehet dugni a fejhallgatót, és nem kell a gép előtt ülnöd állandóan ha gitározni akarsz, nem mellesleg pedig jobban is szól egy gitárra tervezett erősítő. Apropó, van is egy jó kis 10W-os erősítőm óccsóér', ha érdekel dobj mailt :D
2010. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

annak ott mindenkép szólnia kell. próbáld a kékbe dugni, az a vonalbemenet, ott szólnia kell, ha nem szól a guitar rigen, akkor még ezt próbáld ki, nekem ez jött be:

ráviszed a hangerőszabályzóra, az alap windowsra.

felül a beállításoknál rákattintasz hogy "felétel", és ott is ki fog adni pár hangerőszabályzót, ami a felvételi hangerőket állítja. Egyrészt nézd meg, hogy a vonal, vagy a line-in vagy line out- márnemtudom:D szal hogy fel legyen véve a hangerő, és alattuk ki lehet pipálni valamelyiket, a vonalbemenetet pipáld ki, mert akkor azt fogja érzékelni a gép.

Ha ezt megcsináltad, és utána sem működik, szólj, és akkor máshol lesz a probléma

2010. aug. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

megcsináltam semmi. nah de mind1 fiúk, fújjuk le az egészet, veszek egy erősítőt oszt' jóvan, majd az eősítőn fülesezek.

köszönöm az erölködést, téma lezárva

kösz még1x bye :)

2010. aug. 20. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!