Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent az ha bolyhos a...

Mit jelent az ha bolyhos a zongora hurokat leuto kalapacsa? Hogy befolyaslja a hangszer minoseget, arat?

Figyelt kérdés

2021. jan. 25. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a kalapács fejét filccel borítják, hogy ne konkrétan a fa üsse a húrt. Gondolom az tud bolyhosodni. Nem igazán vagyok tisztában minden részletben a zongora mechanikájával de én úgy gondolom hogy a filc anyagot lehet cserélni. Legalábbis láttam már zongora javítással foglalkozó webáruházak kínálatában. Szerintem erről jobb ha megkérdezel valakit aki ezzel foglalkozik. Van pár kifejezetten zongora javítással foglalkozó oldal a neten, akár nekik is írhatsz e-mailt.
2021. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kenlord ***** válasza:
Pontosan. Filc van a kalapácsok végén és ez tud bolyhosodni. De ki lehet cserélni. Nem nagy cucc, csak szakember kell hozzá
2021. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sőt! A zongora hangszínét is meg lehet változtatni a filc minőségével. Ha kemény a filc, ércesebb hangja van, ha puha akkor lágyabb. Zongora hangoló akár kérésre is tud rajta állítani.
2021. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kenlord ***** válasza:
Én tudok ajánlani hangolót, ha kell
2021. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!