Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan javítsam az énekhangomat?

Hogyan javítsam az énekhangomat?

Figyelt kérdés
Az átlag hangnál mélyebb hangú !fiú! vagyok, de inkább átlagosnak mondanám, mint mélynek. A hangom nem rekedt, nincs orrhangom stb. csak egyszerűen hamis a hangom, mint az állat.XD Egyszer énekelgettem magamban(a saját hangunkat máshogy halljuk, mint mások) gondoltam felveszem a zene lejátszómmal, h milyen a hangom, és akkor vettem észre, h teljesen rosszul emelem meg a hangomat meg ilyenek. Szóval nem tudom, h kell tisztán kiadni a hangom. Énektanárra nincs pénzem, és nincs olyan ismerősöm aki tippet tudna adni e téren. Összefoglalva szerintem nem lenne rossz hangom csak mégis valamiért nem vagyok tisztában vele, h mit hogyan kellene változtatnom.
2010. aug. 15. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

én azt mondom, mindenképpen kéne neked egy énektanár. nem magánba járni hozzá, hanem pl beállni egy kórusba vagy ének-zenei suliba járni, ahol heti négy énekóra van és heti 2 vagy 3 kórus. nemtudom, hol laksz, de pl kecskeméten van a kodály zoltán ézi (gimivel és szakközéppel), én oda járok 8 éve, szóval konyítok a zenéhez egy kicsikét. egyébként szinte minden városban van ézi vagy ha nem általánosba jársz, akkor énekzenei gimivel vagy szakközéppel.



ahhoz hogy megtanulj tisztán énekelni, néminemű tehetség és nagyon sok idő kell, még úgy is ha minden nap jól gyakorolsz mindent. ahoz meg kéne egy énektanár.. de ha énektanárod nincs is, mindenképpen legyen egy olyan hangszered, ami nincs elhangolódva, én a zongorát ajánlanám, mert azzal lehet együtt énekelni miközben zongorázol, és az nem hangolódik el olyan könnyen mint pl egy hegedű vagy egy gitár. és a zongorán megvannak a hangok, csak azt kell tudni, hogy melyik billentyűhöz melyik hang tartozik.

ha van egy hangszered, ami jól van behangolva, akkor minden egyes nap kell vele gyakorolni, nélküle eleinte ne nagyon. aztán meg lehet próbálkozni hogy csak a dal/dallam kezdő hangját adod meg és néha bejátszol egy hangot, hogy ellenőrizd, elcsúsztál-e vagy sem. minden éneklést beénekléssel kell kezdeni, egyszerű dallamokat (pl dó-szó-mi-dó, dó-ré-dó-lá-dó, stb) kell különböző kezdőhangokról énekelni, lehetőleg a skálán fokozatosan lefele vagy felfele haladva. utána lehet elkezdeni gyakorolni hosszabb, bonyolultabb dolgokat énekelni.


sokkal könnyebb jól énekelni, ha előrehozod a hangodat, nem torokból énekelsz. ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy ha m betűvel dúdolsz, és ha jól csinálod, akkor az ajkaid ahol összeérnek, ott bizseregni fognak. eleinte vicces érzés de sokkal könnyebb így jól énekelni.



most így ennyi jut eszembe... remélem tudtam segíteni

2010. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hűha...

Szintetizátorom van(mármint a nővéremnek aki szivesen kölcsönadja, ha kell)csak semmit se konyítok hozzá...

A skálázásról tudok meg, h az elején magasan a végére mélyen meg fordítva. Annál az "M"-es gyakorlásnál az ajak bizsergésnél a száj részre érted ugye, mert ha igen kipróbáltam és bizserget, de csak egy kicsit. Az jó?

Am Bács megyében lakom, de Kiskunfélegyházára csak kocsival tudnék bejárni, de akkor apámnak is mondig otthon kéne lennie, h bevigyen meg nekem is nagyon korán kéne kelnem(ha csak a koránkeléssel lenne gond megtudnám szokni), Kiskunmajsa az közelebb van hozzám(nincs közöttünk más település)...És a nagyon sok ídő az év(ek)?

(14 éves vagyok, évvesztes, most megyek 8-ba)

2010. aug. 18. 20:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam ki semmi gyakorlatot csak ezt az "m" dolgot párszor meg sokszor énekelgettem és igaz, h napok óta nem éneklek, és még mindig fáj miatta a torkom, de tisztán éneklek...már "csak" a magas hangokkal van inkább bajom meg az elcsúszásokkal.*-*...de ez is haladás:D
2010. aug. 23. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!