Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez az ukulele jó tanulásra?

Ez az ukulele jó tanulásra?

Figyelt kérdés
Hey! Szóval, kinéztem magamnak egy Harley Benton DC ukulelét, úgy, hogy fogalmam sincs az ukulelézéshez, viszont nagyon érdekel a világa, szeretnék belekezdeni. Ez jó lesz tanulásra, vagy esetleg egy rendes ukulelét válasszak, ami nem elektromos?

2020. dec. 26. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a helyzet, mint akusztikus vs elektromos gitár kérdésben. Arról meg rengeteg információt találsz. Zanzásítva talán annyi, hogy te döntöd el, hogy a nem hazudós valóság kell előbb a gyakorlásod alá, vagy az inspiratív sokoldalúság és megbocsátóbb megszólalás lesz nagyobb hasznodra. Nehéz ezt előre megmondani, sokszor az ember saját magáról se tudja előre, mennyire gyakorlás ellébecoló önsorsrontó lesz, hogy megérje egy elektromos, amivel már könnyebben veszi rá magát legalább valami értelmetlen eljammelgetős gyakorláspótlékra, ami beindíthat legalább egy-egy konkrét technikára gyúrást mondjuk, vagy mennyire bizonyul minden szorgalma és kitartása ellenére is meglőttnek, ha később egy akusztikuson nulláról kell kezdje a kéztartást is, mert a szemét hangszer mindent úgy szólaltat meg, ahogy eljátsszák.
2020. dec. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elektromos jobban tetszik, nyugodtan kezdheted azzal.
2020. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, és igazából legjobb, ha rögtön betervezed a másikat is költségnek :)
2020. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én is még elég új vagyok a témában, mert nemrég kezdtem ukulelézni. Az elektromosakat nem nagyon nézegettem még, hogy milyenek vannak, de szerintem jobban jársz egy akusztikussal. Nem túl drágán (kb 15-20k) egész jókat lehet találni és mindent is lehet velük csinálni, nem hiszem, hogy egy drágább bármivel többet tudna (talán gyakrabban kell hangolni, kicsit más a hangzása), szóval hosszútávon is jól jársz vele. Persze ha nagyon az elektromos irányba szeretnél menni, az is jó, viszont azon nem kapod meg ugyanazt a szabadságot (de ez csak az én véleményem).

2021. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!