Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki eltudná magyarázni,...

Valaki eltudná magyarázni, hogy hogy működik pontosan a helyes légzés éneklés közben?

Figyelt kérdés
Jártam énektanárhoz, és ő mondogatta, hogy a rekeszizmomba kell szívni a levegőt és a tüdőmbe nem juthat,mert akkor rossz lesz a hang, de sajnos nem bírtam oda venni a levegőt. Aztán egy év után elköltöztem és már nem járok hozzá, viszont még mindig nem értem a helyes légzés módját éneklés közben. Van aki tud segíteni?
2010. aug. 12. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

A mellkasod és a vállad nem emelkedhet meg, csak a hasad.

Próbáld ki azt, hogy csak kitolod a hasad, nem szívsz be magadtól levegőt - ekkor csak a rekeszizmod segítségével lélegzel. Tüdőbe ezzel a módszerrel nem megy.

2010. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen. Így próbálom én, csak bepánikolok, mert olyan mintha nem is vettem volna levegőt és olyan fulladós érzésem van tőle. Semennyi levegő nem kerülhet a tüdőbe?
2010. aug. 13. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy már 2 éve kérdezted, de most tudathasadok tőletek..... :D

A tüdődbe max. úgy nem jut levegő, ha nem lélegzel. Ugyanis a tüdő az a szerv, amivel lélegezni tudsz. A rekeszizommal NEM lehet.

Amikor az énektanárod azt mondta, a rekeszizmodba vedd a levegőt, úgy értette, hogy próbáld meg először a tüdőd alsó részébe venni, magyarul ne csak felületesen lélegezz, ahogy általában hétköznapokon.


Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy két oldalt a bordáid alatt megfogod az oldalad. Ha jól vetted a levegőt, tágulni fog kifelé a bordáid alatt is. Az első válaszolónak igaza van abban, hogy próbáld nem megemelni közben a vállaidat.

Ha már sikerül a belégzés, próbáld éneklés közben tartani magad, ne engedd ki egyből a levegőt. Akkor biztosabban tudod tartani az egyes hangokat (főleg azoknál nagy segítség ez, amiket hosszabban ki kell tartani, de egyébként is nehezebben csuklik el az ember hangja, ha tartja a levegőt :) )


Remélem, azért még elolvasod a választ, bár 2 éve kérdezted... :)

2013. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és eleinte mindig CSAK az orrodon keresztül szívd be a levegőt!


(Mindezt egy már visszavonult operaénekesnél tanultam.)


Hajrá az énekléshez! :)

2013. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!