Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik hangszert választanátok...

Melyik hangszert választanátok a két furulya közül?

Figyelt kérdés
Egy márkás műanyag vagy egy kevésbé márkás fából készült modelljét?
2020. nov. 21. 21:38
 1/4 anonim válasza:
Inkább a fa
2020. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:

Gondolom, a márkás az Yamaha. Használható, de csodát nem kell várni tőle.

A fa igen esélyes, hogy jobb, attól még, hogy nincs nagy név ráírva.

Szóval fa. Egyértelműen.

2020. nov. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A “kevésbé márkás fa” mit takar? Hogyan mondjuk nem a Mollenhauer vagy Moeck legdrágább, legkeményebb fából készült modellje, hanem egy olcsóbb, de hasonló minőségű, szép hangú hangszer?

Komplikáltabb a kérdés, mint bárki hinné.

A legtöbbek fejében az motoszkál, hogy a fa furulyáknak van igazán szép hangja, a műanyagokon pedig főleg általános iskolás gyerekek vagy hobbiból furulyázgató egyének komolytalankodnak, pedig ez egyáltalán nem igaz.


Műanyag furulyákból is van már rengeteg, amik elképesztően jó minőséget képviselnek.

Két Mollenhauer műanyag furulyám is van, maga az álom mindegyik. Az egyik egy Adri’s Dream Recorder, a másik pedig egy Swing.

Az első kifejezetten reneszánsz furulyák mintájára lett gyártva, gyönyörű, kristálytiszta, szárnyaló, zengő hangja van, egyáltalán nem az a tipikus, sipákoló műanyag szoprán furulya hang, amin a gyerekek tanulnak. Szinte olyan tónusos, mintha egy fa furulya lenne a kezedben.

A Swing modell hangjában azonnal szerelmes lettem. Amint meghallottam, mit lehet belőle előcsalni, azonnal tudtam, hogy kell nekem. Ami különösen tetszik benne, hogy “modern voicing”-gel gyártották. Ez már, már egy metál hangszer! Sokkal testesebb, zengőbb hangja van, szinte már olyan, mintha nem is furulya lenne, - persze, mindenki felismeri, hogy az, de alig hallatszik pl. a levegővételem, egyáltalán nem “törik” bizonyos váltótartományokban, ahol pl. más hangszereknél jobban kell figyelni. És ami még elképesztő vele kapcsolatban, hogy MAJDNEM UGYANOLYAN hangja van, mint a nála jóval drágább Mollenhauer Modern Recorder-nek, ami nálam jelenleg a nagybetűs ÁLOMHANGSZER! 😳 És basszus, ez még mindig egy “olcsó” műanyag furulya. Persze, ennek nincs három oktávos hangterjedelme, de a hangja az abszolút szerelem-hangszeremé.


Fa szoprán furulyából jelenleg egy Schneider-em van. Puha fából készült, szóval kifejezetten csengő, “angyali” hangzása van, nagyon szeretem.

Furulya készítőtől vásárolt fa furulyával viszont már megjártam. Olyan levegős, tompa intonációra képes csak, mint valami gyenge népi hangszer.


Szóval, szerintem először inkább legyen egy jó minőségű műanyag instrumentumod, mint egy fa, ami mégis gagyi.

Aztán ha azzal megtanulták bánni, később választhatsz minőségi fa hangszert, ami számodra tökéletes.

2021. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jó kérdés... Régről van egy műanyag, amit egy elvesztett Saturn helyett kaptam 7 évesen. 27 éve (wow). Alul kikopott, sípjának a széle picit csorba itt-ott, de jól szól. Volt rajta felirat, de lekopott rég, sajnos nem jegyeztem meg.

Ismerőstől kaptam egy német gyártmányú régebbi fafurulyát, csak egy szögletes, fekete jel volt rajta. Kb. egyforma hangzásúak a műanyaggal.

Nemrég egy készítőtől, Bán Györgytől vettem szilvafa furulyát (szintén a blockflöte típus, nem népi). Picit mintha "élesebben" szólna, de szépen.

2022. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!