Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen (jó) zene stúdió...

Milyen (jó) zene stúdió programok vannak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Cubase, Ableton, FL Studio, Pro Tools, és még sokan mások.
2010. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én Magix Music Maker-t használok. Könyen kezelhető, mégis nagy tudású program, minden van benne, ami kell.
2010. aug. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért ne tegyük már egy szintre a Music Maker-t és a Pro Tools-t. A kérdés az volt, hogy milyen STÚDIÓ programok vannak.
2010. aug. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért? A Magix-szel mi a baj?
2010. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A magix szoftverekben úgy "csinálod" a zenét, hogy adott loop-okat raksz össze egérrel. Megy körbe-körbe ugyanaz. Az stúdióprogramokban gitárral, zongorával stb. játssza fel az ember az egyes sávokat. Egy profi stúdióprogram nem tartalmaz kész dolgokat,viszont rengeteg hasznos dolgot tud,ami felvételhez,keveréshez, masteringhez szükséges. Végülis zenéről van szó, azt pedig hangszerrel illik csinálni. Ha pld. megírsz egy dalt gitáron, akkordokkal, átmenetekkel, azt Music Maker-rel nem tudod meghangszerelni, mert soha nem fog olyat játszani, amit az ember hangszeren megálmodik. Abból tudsz válogatni, ami adott. És akkor jön az, hogy XY csinál egy másik dalt, és ugyanaz a riff van benne ugyanazzal a hangszerrel. Mint a kisérőautomatikás szinti. A zenealkotás arról szól, hogy az ember olyat csináljon, amilyen eddig nem volt.
2010. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ezek szerint hiányosak az ismereteid a programmal kapcsolatban. Gondolom nem is használtad még. Az tény, hogy a Magix-ben vannak ilyen hangminták, amikből össze lehet dobálni a számokat, de nem csak ennyiből áll az egész. Mint stúdió program is tud szuperálni, és be lehet benne állítani kismillió dolgot (equalizer, reverb, compressor, mastering, harmonizálók, stb stb.) Ugyanúgy vannak benne hangszeremulátorok, effektek, és még ezer más. Ezért bátorkodtam ideírni, mint STÚDIÓ program. Én pl trash metál meg industrial metál számokat írok vele, és feljátszom gitárral, basszusgitárral, "ahogy azt illik". A dobot ott írom, van benne egy plugin, ami EZ Drummer szerű.

Ezt ne vedd kioktatásnak, de nyilván te csak pár videót láthattál róla, mert azokban helyeznek ezekre a loop összedobálásokra nagyobb hangsúlyt. Merőben más pedig a helyzet, és felveszi a versenyt az általad ajánlott FL Studio-val, Ableton-nal, Cubase-szel (ezek jutottak hirtelen eszembe).

Ha van rá egy kis szabadidőd, ajánlom, hogy nézd meg, szánj rá 1-2 órát ;)

2010. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jól van, tényleg nem ismerem. Régen próbáltam, akkor gyerekjáték volt az összes ejay, magix, stb. szoftver. 1994-ben kezdtem Atarin (Cubase), 2002 óta Nuendot használok. FL Studio-t nem szerettem soha, csak azért említettem, mert az is ebbe a körbe tartozik. Én tudom, és el is hiszem, hogy ezek a kezdetben "összerakósdinak" indult programok azóta sokat változtak, és ugyanúgy ki lettek bővítve más funkciókkal is. Én azért maradok a régi nagyoknál. És igen, hiányosak az ismereteim, mert én zenész vagyok, nem informatikus-szoftverszakértő.
2010. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a poén, hogy a kérdezőt nem is érdekli, mi meg itt vitatkozunk a nagy semmin. :)
2010. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sebaj, nekünk legalább konstruktív a beszélgetés :P


Egyébként remélem sikerült a Magix-ről kialakított véleményeden változtatni. A többiben osztom a véleményedet, csak én kb pár hónapja foglalkozom ilyenekkel, nem nagyon tudom használni a többit, kicsit átláthatatlannak tűnnek nekem

2010. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, és egyébbként én sem vagyok informatikus:P Amtőr "zenész " vagyok, aki próbálkozik ezzel-azzal.


[link] ha van egy kis időd, vess rá pár pillantást, és ha van kedved, írj privátban véleményt!

2010. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!