Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen egyedibb hangzású...

Milyen egyedibb hangzású elektronikus zenék vannak?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, ami nem mainstream zene vagy underground techno, hanem valami különlegesebb hangzás.

2020. aug. 14. 18:13
 1/9 TR75 ***** válasza:

Peter Baumann - Chasing The Dream

[link]


Peter Baumann - Machines Of Desire

[link]


Az ő idejében készült Tangerine Dream albumok is jól szólnak.


Sinoia Caves - Beyond The Black Rainbow OST

[link]

Fiatal művész, analóg cuccok.


Természetesen Jean Michel Jarre korai albumai (mondjuk a Zoolookkal bezárólag)

[link]

(én jobban szeretem az Equinoxe-ot)


Kraftwerk, Kitaro, Vangelis (én a 70-es években készült lemezeit szeretem igazán), Brian Eno.

Stb. Majd mások is írnak.

2020. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még nem is hallottam ilyen régebbi típusú electro zenéket. Érdekes hangzás, de tetszik. Jean Michel Jarre-nak a Stardust című számát ismertem csak, de az is egy későbbi trance zene.

Köszi a választ :)

2020. aug. 14. 21:07
 3/9 TR75 ***** válasza:

Szerintem Jarre mára kifáradt. A Chronologie volt tán az utolsó értékelhető albuma. Az Oxygene 3 és az Equinoxe Infinity kifejezetten gyenge lett (szerintem).

Az Equinoxe számomra a mai napig észbontóan jó album.

2020. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TR75 ***** válasza:

Belehallgattam a Stardustba, hát igen, pontosan az a hangzás, ami miatt nem hallgatom Jarre új albumait. Próbálja az analógot ötvözni a mainstream techno hangzással, és ez így szerintem csak erőlködés (és pont ez a problémám a Chronologie-val is, bár azért annak megvannak a maga momentumai, meg hát nosztalgia is).

Amikor kijött az Oxygene 3, reménykedtem benne, hogy végre lesz valami jó is, és hát óriási volt a csalódás. 01:27-ig azt mondtam, azta, hát ez nagyon oké. Na de aztán...

[link]

Mondjuk 3 perc zseniálisan jól hangzik az egész albumon. A többi meg amolyan "csináljunk valami olyat, mint az Oxygene volt 1976-ban.

Szóval ja, értem, hogy alkotni akar, csak hát...

Valami hasonlót éreztem, amikor Mike Oldfield megcsinálta az Ommadawn "folytatását". Egyszer végighallgattam, aztán el is felejtettem.

2020. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TR75 ***** válasza:

Különleges hangzású szerintem még a Berlini Iskolának nevezett "szakág", ha hallja az ember, egyből ráismer.

A Tengerine Dream albumainak egy része is ide tartozik.

Klaus Schulze: Moondawn

[link]


De mondjuk szerintem a Tangerine Dream későbbi albumai is jók, pl. az Exit:

[link]

Vagy nekem nagyon tetszik a Tangram hangzása is:

[link]


Ennek a fazonnak érdekes elektronikus zenei válogatása van:

https://www.youtube.com/c/RichardW001/playlists

2020. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó látni, hogy nemcsak olyan emberek vannak, akik a hiphop meg pop trendinget követik orrba-szájba (bocsi, nem akarok megsérteni senkit aki ezt olvassa, nem áll szándékomban vitát gerjeszteni)

Köszi a zenéket

2020. aug. 15. 15:22
 7/9 TR75 ***** válasza:

Amúgy van populárisabb is, amit szeretek.

Sokan utálják Robert Milest, és bár jellegzetesen könnyed, amit csinált, de nekem bejött (a 90-es évek közepén állandóan játszották).

[link]

[link]


Én tökre szeretem a Daft Punk Human After All albumát. Sokan mondják, hogy szét loopolnak mindent, meg rengeteg mintát használnak, de ennek az albumnak pont a kontrasztját szeretem: miközben emberi, aközben tényleg nyomják a gépzenét.

[link]

(Az egyik örök kedvencem amúgy tőlük az Around The World, Michel Gondry bitang jó klipet rendezett hozzá.



Az Apollo 440 Electro Glide In Blue albumát is szeretem (a többit nem is hallgatom :-D )

[link]

[link]


Szeretem Benny Benassi zenéit is (bár azért az is igaz, hogy általában nekem már túl kemény elektronikus zene).

[link]

[link]

[link]


Sylver. Simán felismerhető a zenéjük (nyilván részben a Wout Van Dessel által megcsinált hangzás, részben meg Silvy De Bie azonnal felismerhető hangja miatt), és szerintem abszolút szerethető. Pedig aztán tényleg mainstream.

[link]

[link]



Én speciel szeretem Brad Fiedel zenéjét a Terminatorhoz, szerintem nagyon hangulatos darab:

[link]

(Azt mondjuk elismerem, hogy az album zenéinek 70-80%-a nem olyan, amit kellemesen hátradőlve meghallgatnék a nap végén :-D )


Szóval csak azt szerettem volna mondani ezzel, hogy egyébként a mainstreammel sincs gond, vannak jó előadók a nagy merítésből is.

2020. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezek a korábbi mainstream zenék tényleg jók. A maiak közül kevésről mondható ez el.
2020. aug. 18. 09:26
 9/9 TR75 ***** válasza:

Hm. Giorgio Morodert kihagytam a szórásból, aki annak idején nagyon menő volt:

[link]

[link]


A nyolcvanas évek elején tiszta sci-fi hangzás volt ez mifelénk (mondjuk nekem most is :-D ).

2020. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!