Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az alábbi énekesektől, rappere...

Az alábbi énekesektől, rapperektől és bandáktól mik a kedvenc zenéid? Kiket hallgatsz közülük?

Figyelt kérdés

Kiválogattam pár előadót ilyen-olyan kérdésekből, ha valakit el vagy kétszer írtam, akkor sorry xd


Lil Peep

Tyler the Creator

Wallows

Joji

The Neighbourhood

Freddie Dredd

Billie Eilish

Conan Gray

Brockhampton

Khalid

Kali Uchis

Lorde

Frank Ocean

Jamala

Monica Naranjo

Nina Hagen

Poets of the Fall

Christina Perri

G.E.M

Ashes Remain

Starset

Two steps from hell

Parno Graszt

Halsey

Bebe Rexha

Király Viktor

Király Linda

Kelly Clarkson

Frank Sinatra

Kida

Avril Lavigne

Skillet

Slipknot

Lacuna Coil

Cher Lloyd

Taylor Swift

P!nk

Harry Styles

Melanie Martinez

Kaleo

Cyndi Lauper

The Connels

Eiffel 64

Lemon Tree

Mayhem

IZ

Red Hot Chili Peppers

Metallica

Boris Brecha

Nox

WAR*HALL

The Beatles

Dr. Dog

Tame Impala

Imagine Dragons

Welshly Arms

Twenty One Pilots

Valley of Wolves

The Score

Elvis Presley

Ben E. King

Louis Armstrong

Queen

Ariana Grande

Lady Gaga

Manuel

Akph

Megan Thee Stallion

Lana Del Rey

Shawn Mendes

Ed Sheeran

Justin Bieber

Angelina Jordan

Dalriada

Poppy

Oranssi Pazuzu

Charli XCX

Freddie Gibbs & The Alchemist

Infected Rain

Arch Enemy

Gojira

Insomnium

In This Moment

Lacuna Coil

Shining

Evanescence

Kreator

Devin Townsend Project

Nightwish

The Velvet Underground/Lou Reed

Captain Beefheart & His Magic Band

Radiohead

Pink Floyd

David Bowie

Joy Division

Miles Davis

Talking Heads

Pixies

Dinosaur Jr.

The Jesus and Mary Chain

Can

Neu!

The Smiths

Sex Pistols

The Rolling Stones

Blur

Black Sabbath

Crystal Castles

Death

Boris

Led Zeppelin

Kanye West

Death Grips

The Microphones

Björk

My Bloody Valentine

Slowdive

Ride

Lush

Aphex Twin

Sonic Youth

Ramones

Guided By Voices

Guns N' Roses

Alice in Chains

Boards of Canada

Portishead

Massive Attack

Car Seat Headrest

Pavement

The Cure

Siouxsie and the Banshees

Suede

Arcade Fire

John Coltrane

King Crimson

The Beach Boys

Grimes

death's dynamic shroud.wmv

Linkin Park

Fall Out Boy

Puddle Of Mudd

Bad Wolves

John Mellencamp

Tree Days Grace

Thousand Foor Krutch

Endgame

All Good Things

Jonas Brothers

Elle King

Green Day

Jason Mraz

Muse

Citizen Soldier

Eurythmics

Sublime

The Lovin' Spoonful

ZAZ

Michael Jackson

Sia

Adele

070 Shake

100 gecs

2 Chainz

Angel Olsen

ASAP Rocky

Anderson.Paak

Benny The Butcher

Brockhampton

Chance The Rapper

Chief Keef

Clipping

Danny Brown

Daughters

Death Grips

Denzel Curry

Duckwrth

Earl Sweatshirt

Eminem

Freddie Gibbs

Future

Gucci Mane

Injury Reserve

J.Cole

Joey Badass

Kendrick Lamar

Lil Ugly Mane

Lil Wayne

Mac Miller

Maxo

Maxo Kream

Madvillain

Nipsey Hussle

Porridge Radio

Pusha T

Run The Jewels

Saba

Saint JHN

Schoolboy Q

Travis Scott

Vince Staple

Westside Gunn

Weyes Blood

Lewis Capaldi

Omega

Máté Péter

Neoton Família

KFT

Első Emelet

Szűcs Judith

Koncz Zsuzsa

ABBA

Modern Talking

Boney M.

Alphaville

Sandra

C. C. Catch

Belinda Carlisle

Michael Jackson

Europe

Madonna

Baby Sisters

Crystal

V-Tech

Zanzibar

Groovehouse

Unique

Lola

Cornershop

AURORA

Grace VanderWaal

Mitch Murder

Bikini Kill

AWS

Dance With The Dead

Dir En Grey

Pokolgép

Freddie Gibbs

Dax

D12

Childish Gambino

Terror Reid

Foster The People

Rihanna

Florence Welch

Allie x

Fazerdaze

Girl in red

Fiona Apple

Birdy

Rag'n'Bone Man

Cigarettes After Sex

Jessie Reyez

Camila Cabello

Barns Courtney

Blue Stahli

Finneas



2020. jún. 24. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lil Peep - Awfull Things, Spotlight, Holywood Dreamin,

Tyler The Creator - Earthquake

Joji - Sanctuary

Lorde - Royals

Cyndi Lauper - Girl just wanna have fun

Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine

Massive Attack - Angel

Linkin Park - Nobody's Listening, Shadow Of The Day

Chance the Rapper - No Problem

Mac Miller - Get Up, Smile Back, Best Day Ever

Omega - Álmok Koldusa

KFT - Afrika

Alphaville - Forever young

Foster The People - Pumped up Kicks

2020. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül csak a wallowsot hallgatom. Meg még néha talán Ed Sheerant. 💁‍♀️
2020. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Nagyjából a rappereket, hiphop előadókat és a magyarokat, ázsiaiakat vedd ki belőle, ja és Ed Sheeran-t, Gaga-t, Billie-t, Ariana-t, Shawn-t, Reyez-t, Cabello-t, Taylor-t, Allie-t is. A többitől nagyjából le van töltve zene, egy pártól csak 1-2.
2020. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2.es vagyok. Bocsi ne írtam le a kedvenc zenéim tőlük szóval itt vannak.


Wallows:


Scrawny

OK

Pleaser

1980 Horror Film

Are you bored yet?

Treacherous Doctor


Ed Sheeran:


I see fire

Castle on the hill

Perfect

Photograph

Happier

2020. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!!!


Amint látom szegény MJ-t kétszer írtam.

2020. jún. 24. 19:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Slipknot:Minden korszak tetszik, bár a kedvenc az IOWA és a szürke album.

Lacuna Coil:Nem rossz együttes, de viszonylag egyszerű zenét játszanak szóval nem tartoznak a kedvenceim közé.

Mayhem:Csak az első albumukat szeretem, Dead szövegei, Euronymous gitárjátéka korszakalkató volt.

Metallica:Igazából a 3 rosszul sikerült és a Hardwired album kivételével az összes számuk a kedvencek között van.Bár nincs ott a legkedveltebb együtteseim között de nagyra tartom őket.

Lana Del Rey:Számomra egyetlen modern popénekesnő aki képes volt megfogni, szerintem nagyon jó hangja van, azonban csak a Born To Die albuma tetszik.

Arch Enemy:Nem tartom kiemelkedőnek, néha napján hallgatom őket, ennek oka hogy a Melodic Deathmetal alapvetően kiszámítható, de szövegeik egész jó.

Korai időszakukban még elég agresszív zenéket is raktak, már sivárabb albumokat adnak ki.

Gojira:Új albumuk(Magma) sima progresszív metal, elhagyva a Death metal jellegzetességeit, véleményem szerint simán az egyik legjobb lett a stílusban.Előtte lévőket annyira nem ismerem, de jó technikás deathmetal szóval rossz nem lehet.

Insomnium:Kicsit más kávéház mint az Arch Enemy, hangulatosabb zenéik vannak amik nehezebben is megfogadhatóbb, de ez is melo death-ből adódva nem elég komplex számomra, nem köt le.

Kreator:Egyik kedvenc Thrash Metal együttesem, akikről elmondható hogy mindig jó munkát adtak ki a kezükből, erős albumok egytől-egyig.

Nightwish:3 korszak, ami teljesen különböző de számomra egyike azon power-szimfonikus együttesnek ami nem egy kaptafára csinálja a zenéit, így eléggé leköt és elgondolkoztat, de ezek mellett szórakoztató is.

Pink Floyd:Csak a nagybetűs albumaikat ismerem, mivel előbb hallgattam a Dream Theater/Opeth/Tool triót így olyan sok újdonságot nem tudott okozni számomra, néha elhallgatom a holdas albumot de azon kívül nem vált ki belőlem komolyabb érzelmet.De minden esetre a listán ők játsszák a Death mellett a legigényesebb zenét.

Sex Pistols:Izig-vérig Punk mint a Ramones, végigfutottam őket, nem a kedvenceim de ha Punk akkor mindenképpen rájuk esik a választás.

The Rolling Stones:Jobb albumokat meghallgattam, igazából elég időtálló anyagok de szerintem túl alapok is egyben, amit mintha már halottam sok-sok kései együttestől így nem ragad már meg.

Black Sabbath:Nélküli nincs metalzene az tény, az első 5 albumuk kedvenceim között van, hihetetlen amit műveltek a 70-80-as években.

Mind énekes, mind zenész oldalról, a Heaven and Hell csak hab a tortán.

Death:Szerintem az egyetlen együttes akinek minden egyes albuma hallgatói és kritikus oldalról is elismert.Véleményem szerint ők egyszerre játszottak igényes és zúzós zenét, új műfajt alkottak.Sound of Perseverance albumnál nem sok jobbat hallottam.(talán a Metropolis PT2)

Led Zeppelin:Pár alap albumot futottam át, jó riffeket játszottak és szép balladáik vannak de kb. ennyi maradt meg.

Ramones:Hasonló mint a Sex Pistols esetén.

Guns N' Roses:Őket azért szeretem mert Slash-nek nagyon jó gitárjátéka van, nem a legtechnikásabb de mindig felismerni és elég hallgató barát is.

A többire nem térnék ki, sem Axl-el hangja, sem a szövegek minősége nem tűnik számomra kiemelkedőnek.

Alice in Chains:Legtöbb albumukat meghallgattam, tetszenek azok az egyszerű mégis erőteljes riffek amiket jásszanak, a szövegek, a Grunge eszme amit képviselnek.(mégsem olyan módon mint a Nirvana, hallgatom őket de szerintem közel sem olyan jók mint amilyennek tartják)

King Crimson:Első progresszív metal album az ő nevükhöz fűződik, a Pink Floyddal ellentétben első pár albumnál is leesett az állam, nagyszerű zenészi háttérmunka, szövegek, minden.

Csak éppen a lélek hiányzik belőle számomra, ezért nem a kedvenceim.(bár ez szubjektív)

Linkin Park:Első metal együttes amit hallgattam, néha előveszem az első 2 albumukat de túlléptem rajtuk.

Tree Days Grace:Ha kicsit nehezebb helyzetben vagyok, és elér a depis érzés akkor rájuk kerül sor.Egyszerű mégis erőteljes zene, a szövegek nagyon jól együtt éreznek, szóval szerintem ők ilyen téren teljes mértékben rendben vannak.

Green Day:Amit mostanság kiadnak azt nem tenném a Green Day név alá, de minden esetre amit letettek nem veheti el tőlük senki.Nagyszerű albumokat adtak ki, amiket szeretek is de főleg az első 3-mat.

Sia:A listán számomra a legmeghatározóbb zenész, ha ő nincs nem hallgattok sem zenét, illetve hangszert sem fogok.Colour The Small One szerintem az egyik legalulértékeltebb alkotása, a mai dream-pop alapjai bent vannak rengeteg folk hangszeres játékkal.Bár mostanság nagyon mainstream irányba fordult, annak ellenére az egyedisége fent maradt.

Új albumai között még a 1000FOF ami egész jó lett, de már a következő illetve az LSD-s közel sem hozta a tőlem elvártakat.

Kicsit hosszúra sikeredett, de elég gondolatébresztő volt.

2020. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Avril Lavigne: Rock N Roll


Skillet: Legendary


Thousand Foor Krutch: Be Somebody


Slipknot: Unsainted


Lacuna Coil: End Of Time


Cher Lloyd: Want You Back


Taylor Swift: Sparks Fly


A többit nem ismerem, max hallásból.

2020. jún. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akiket hallgatok:


Kelly Clarkson

Bebe Rexha

AKPH

Avril

Taylor S.

Pink

Harry Styles

A Tame Impala csak Ismerős

Imagine dragons

The score

Ariana néhány száma

Lana Del Rey

Ed Sheeran

Jonas Brothers

Jason Mraz

Sia


Adele



2 Chainz



ASAP Rocky


Anderson.Paak


Chief Keef



Danny Brown



Eminem



Future



J.Cole


Joey Badass


Kendrick Lamar



Lil Wayne



Pusha T



Travis Scott



Dax



Childish Gambino



Rihanna



Jessie Reyez



Zenék, amik eszembe jutnak: Travis Scott x Kris Wu Deserve

J.cole KOD

Avril utolsó 2 albuma.

Taylor Swift utolsó albuma. (lover)

Sia karácsonyi albuma

Eminem Rap God, valamint a Logiccal közös dala.

AKPH Kodein, valamint várom a nem soká érkező Saiid szólókat.

Jonaséktól a sucker

Bebe Rexha- call my name és psycho

The Score champion


Nem túl jó a zene memóriám, csak utazásnál hallgatok zenéket mp4-gyel, de ezek az előadók, akiknél rémlik, hogy töltöttem már le tőlük valamit. :D

2020. jún. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tyler, The Creator - New Magic Wand

Billie Eilish - wish you were gay

Joji - Love us again (kiadatlan)

Frank Ocean - Chanel

Frank Sinatra - That's life

Mayhem - The Dark Past

AKPH - Akkezddet

Death Grips - On GP

Asap Rocky - Canal ST

Run The Jewels - oh la la

Chance The Rapper - Juice

Earl Sweatshirt - Off top

Eminem - Rock Bottom

2020. jún. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Most valamilyen bizarr elégedettség fog el, látván, hogy legalább ötven előadó tőlem származik.


Oranssi Pazuzu - Ők egy finn pszichedelikus poszt-black metalzenekar. Rossz lemezt idáig még nem adtak, viszont szerintem az utolsó kettő albumuk a legjobb, sokkal letisztultabban ötvözik a Can-féle krautrockot,

a Reich-féle minimalizmust és a space-pszichedeliát, mint az első négy album. Kedvenc lemez: Mestarin kynsi (2020)


https://www.youtube.com/watch?v=Y_LZ99hqLQ8


Charli XCX - Ő a PC Music egyik üdvöskéje. A 2016 előtti dolgai nem túl érdekesek, hol sablonos rádiópop, hol sablonos "pop-grunge" volt, viszont azután úgy döntött, hogy az experimentális pop felé veszi az irányt és csatlakozott A.G. Cook PC Music kollektívájához Mióta ő, illetve SOPHIE a producere a zenéinek, Charli lemezei fényévekkel megelőzik bármelyik rádióban hallható mainstream popénekest izgalmasság és innováció tekintetében.

Kedvenc lemez: Pop 2 (2017)


https://www.youtube.com/watch?v=UzgNAwM2o7M


The Velvet Underground/Lou Reed - Róluk kifejezetten nehéz bármi olyat mondani, amit nem mondtak volna el az elmúlt ötven év folyamán: "minden idők legnagyobb hatású zenekara", "az első alternatív rockzenekar", "a punk és az underground gitárzene megteremtője" stb... Ez természetesen mind igaz. A hatvanas évek második felében, miközben virágkorát élte a hippi-rock, ők négy lemezen, zajos garázsgitárokkal, minimalista dobbal és énekkel, plusz a korhoz elképesztően sokkoló szövegekkel (heroin belövés, transzfesztiták, elrontott lobotómia stb...) megteremtették az elmúlt ötven év összes alternatív gitárzenéjének az alapját. Legyen szó posztpunkról, shoegaze-ről vagy grunge-ról, az mind visszavezethető hozzájuk. Az első kettő lemezük zajosabb, kísérletibb, az utolsó kettő már inkább a rádióbarátabb rockzenéhez közelít, de Lou Reed szövegei természetesen továbbra is befogadhatatlanok egyesek számára.

Kedvenc lemez: White Light/White Heat (1968)


https://www.youtube.com/watch?v=uqAN9Ox2Stw


Captain Beefheart & His Magic Band - Hát, ööö... Képzelj el egy pszichopata, diktátorhajlamú blues énekest, aki dadaista versek szövegeit üvöltözi lehetetlen ritmusokra és garázsos, primitív gitárokra. Persze egyértelműen ezek a legjobb dolgai, a hetvenes évek közepén kiadott néhány vészesen soft rocklemezt is, kerülni kell őket mint a pestist.

Kedvenc lemez: Vagy a hagyományosabb Safe as Milk (1967), vagy a tudatmódosítással felérő Trout Mask Replica (1969)


youtube.com/watch?v=NZFG1yAxjdQ (Próbáltam még a legkönnyebben befogadható számot linkelni az albumról)


Radiohead - A kritikusok és music nördök közötti közmegegyezés szerint is az elmúlt harminc év legnagyobb hatású gitárzenekara. Egy sablonos Pixies/Dinosaur Jr. tributelemeznek megfelelő bemutatkozással kezdtek (az életmű egyetlen rossz albuma), majd a második és harmadik lemezük (The Bends és OK Computer) már a legjobbak közé emelték őket, sötét és melankolikus, gyakran paranoid gitárzenéjükkel. Azután új korszak kezdődött és elkezdték a Warp Records IDM-előadóitól inspirálva posztrockosítani a zenéjüket, rengeteg ambient és glitch hop beemelésével. Később készült letisztultabb és experimentálisabb lemezük egyaránt, de még mindig izgalmas, bármit is csinálnak.

Kedvenc lemez: Kid A (2000)


https://www.youtube.com/watch?v=svwJTnZOaco


Pink Floyd - Az elején le kell szögezni: a Pink Floyd valóban innovatív és ebből kifolyólag a zenetörténelem egészét talán egyetlen értékes korszakuk még 1973 előtt véget ért. Addig viszont tényleg előremutató, pszichedelikus space rockot játszottak, néhány akkori számuk ma simán posztrocknak is elmenne. Aztán 1973-ban áttértek egy letisztultabb, rádióbarátabb útra, de 1977-ig egyértelműen jó lemezeket adtak ki, viszont az art punkos Animals után már minden sablonos arénarock lett, "nagyon nagy és nagyon mély" mondanivalóval.

Kedvenc lemez: The Piper at the Gates of Dawn (1967)


https://www.youtube.com/watch?v=xaK4r0pQaJ0


Folyt. köv.

2020. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!