Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a mai popzenék...

Szerintetek a mai popzenék tényleg olyan rosszak lennének?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ez teljesen ízlés kérdése. Én a legtöbbet ugyan nem szeretem,de van egy-kettő,ami bejön. De a mai fiatalok ezen nőnek fel,így lehet nekik ez tetszik jobban.
2020. máj. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
A popzenék 90%-a tucatzene, szemétbe valóak szerény véleményem szerint, de azért lehet még hallgathatót találni. Olyasmi pop/elektropop zenék, mint mondjuk Siától az Unstoppable, vagy Lordétól a Perfect Places okésak. De az ilyen Bieber meg Ariana féle tucatzenék egyszerűen ratyik...
2020. máj. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van néhány jó zene, de a legtöbbet hamar megunom. Olyan egyforma mindegyik és tucat. Én személy szerint a régebbi zenéket szeretem jobban.
2020. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem
2020. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez szubjektív, szerintem a régebbi popzenék sem feltétlen jobbak, meg a mai sem túl jók.

De nem kötelező hallgatni, van más is.

2020. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ízlés dolga, hogy kinek milyen zenék jönnek be, mármint hogy hallásra egy zene kinek mennyire tetszik! Én '87-ben születtem, de egészen az '50-es évektől napjainkig bármilyen jó zenét meghallgatok. Viszont az én szerény véleményem az, hogy az utóbbi 7 évben haldoklik a zeneipar: egészen 2013-ig töretlenül követték egymást a jobbnál jobb slágerek, azóta viszont csak hébe-hóba néhány elszórt morzsa, amik tényleg jók (például Apuveddmeg, Mindenki táncol, Amikor feladnád, Despacito, stb.). Egymásnak adogatják a kilincset az egyslágeres előadók, és sajnos közben a popzene is kezd egyre jobban monoton hangzású lenni, mert egyre jobban eltűnnek a fülbemászó dallamok! :(

Bezzeg például a '80-as években, amikor a fülbemászó dallamokat elektronikus zenével kombinálták és így a szintipop féle zenék uralták a piacot - na azokra milyet lehetett már bulizni, vagy amikor az ember ráhangolódik a '60-as évek klasszikus rockzenéinek ritmusára, a '70-es évek diszkózenéi, esetleg munka közben hallgatni a '90-es és 2000-es évek popslágereit - az igen! Húgommal 2007 és 2013 között rengeteget néztük a Viva tv-t, akkor még álmomban sem gondoltam volna, hogy azok lesznek az igazán hangulatos zenék végnapjai! :(

Jó, lehet hogy sokan vannak, akiknek bejön ez a monotonitás, de én például nehezen tudom elképzelni, hogy mi benne a jó, de hát mindenki saját ízlése és hangulatvilága!

2020. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Sok minden változott a 70-es, 80-as évek óta: már maga az, hogy a dalszerző/stúdió/producer stb. szakemberek egyeduralma után gyakorlatilag egy laptoppal otthon komplett albumot tud bárki összerakni és publikálni a stream oldalakon, nagyon betett a minőségnek, sokkal nagyobb a szórás. (Régebben is voltak gyenge produkciók, csak nem jutottak el az emberekhez.)

Másrészt zeneileg is iszonyúan leegyszerűsödtek a dalok. Monoton, 1-2 akkordos harmóniamenetek, minimális tartományban történő éneklés, néha már felismerhető dobsáv sincsen...

Nem érts félre, nem azt akarom kihozni az egészből, hogy "bezzeg az én időmben minden jobb volt", de ezek tények. Pl. egy High Hopes a Panic! At the Disco-tól ma szerintem kifejezetten ritkaság zenei szempontból, 20-30 éve meg minden tucatsláger legalább ilyen szinten volt összerakva.

2020. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Monoton, 2-3 akkordból álló zenék, erőtlenek, nincs dallamuk, unalmasak. Hallgass meg mondjuk egy Justin Bieber - Intentions-t... Borzalmas, uncsi, tucatzene, egyhangú, olyan mint ha egy rapzene lenne, amiben énekelnek. És az a baj, hogy a legtöbb mai zene ilyen, inkább ütnek rapre hangzásra meg felépítésre, mint popra.
2020. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Blokkból 2 óra alatt készre termelt, fantáziátlan semmik. A profit jön belőlük, nem kell bonyolítani. Majd ha a tömegek elunják, hogy majomnak nézi őket a zeneipar, akkor más lesz a legnagyobb profitot hozó produceri stratégia.
2020. jún. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Engem például nem lehet majomnak nézni, mert engem kevésbé érdekel egy szám népszerűsége, elsősorban a fülem hallatára megyek inkább, hogy személy szerint mennyire tetszik egy zene, nem a felkapottságra! Ha ezen múlna, rajtam például elszegényedne a mostani zeneipar! És ha mások is elúnják a dolgot, meg a zeneipari stratégiákat, akkor majd a producerek rájönnek majd talán, hogy a kreativitás a legkifizetődőbb dolog, és így majd akkor talán ismét fellendül a zeneipar!

Az a baj, hogy például a '80-as évek egyik legkiválóbb zenei producere, Dieter Bohlen is a nyers modora ellenére sem volt kitartó, inkább sodródott az árral, és így szakmailag ma már sehol sincs, pedig megszokott kreativitásával a zeneipar ma is igényes lendületben lenne! Michael Cretu szintúgy csak a trendet követte! Pedig az Ő neveikhez, mint dalszerzők, egykor rengeteg toplistás sláger fűzödött, amiket majdnem mindenki ismer!

2020. jún. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!