Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ezek jó zenék...

 1/5 timortin ***** válasza:

Pár probléma van velük, szerintem:

- nagyon közismert, agyonjátszott filmzenék. Nem megfelelő alkalommal játszva zenei környezetszennyezés is lehet belőlük.

- nagyon kötődnek a filmhez, azaz a fókuszt a halottról a filmre viheti (asszociációkban).

- nem feltétlen temetési zenék (hiszen valós életbeli drámák vannak benne zeneileg megfogalmazva)


A temetés szerintem szóljon az elhúnytról, így a róla való emlékezésről. Ezt támogathatja zene is, de csak diszkréten kiegészítő/erősítő jelleggel, alázattal. Nem feltétlenül kell nyomatni zenét, fontosabbnak tűnik, hogy tényleg jó választás legyen (ami nem könnyű).


Én magamtól nem ajánlanék egyet sem - ilyen felvezetés után pláne :) -, ezt én személy- és esetfüggőnek gondolom. Esküvői zenét jóval könnyebben ajánlanék, de ez itt offtopik.

2020. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem, illetve a tapasztalataim szerint (ezzel foglalkozom) ezek is jó zenék lehetnek, ha van oka a választásnak. Tehát pl. ha a filmes témát szeretnétek valamiért bevinni a búcsúba, ha az elhunyt kedvenc számai voltak, vagy filmrajongó volt, ha közös emlék fűzi össze a szeretteivel ezen számokkal, ha ezekről a számokról valamiért ő jut az eszetekbe.


Miért ezekre gondoltál?


(Valóban fontos azonban, hogy ne tolódjon el a hangsúly a zenék (a filmek) felé, ez azonban egy jó búcsúbeszéddel elérhető tapasztalataim szerint.)

2020. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Filmzenerajongó volt. Próbáltam kiválogatni olyan zenéket, amelyeknek lehangolóbb a hangulata.
2020. jan. 29. 15:16
 4/5 anonim válasza:
Akkor szerintem nagyon jókat választottál, biztos ő is mosolyogva hallgatná és örülne neki, hogy ez így eszedbe jutott. :) (2-es voltam)
2020. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja, és nem feltétlenül kell lehangolónak lennie, mint ahogy ezekről a zenékről sem az jutna neki az eszébe. (2-es vagyok megint)
2020. jan. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!