Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő gitárosként milyen és...

Kezdő gitárosként milyen és mennyi zeneelméletet kéne elsajátitani?

Figyelt kérdés
Egyedül szeretnék megtanulni gitározni, tudnátok segíteni abban, hogy mit kéne hozzá megtanulni? Nem akarok én azért profi lenni, de bizonyos szinten gondolom nem árt képben lenni az elméleti részével. Esetleg tudnátok ajánlani valamilyen weboldalt, ahol a zeneelméleti alapokat megtanulhatom?

2019. nov. 20. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul a Justinguitar.com esetleg. De a hangokat nagyon kell tudnod. Hangkozoket nem árt, meg legalább az alap skálákat. Akkordbontások, akkordok stbstbsbt..
2019. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
+ kottát tudj olvasni. Mondjuk ha benne van a veredben akkor nem kell. De az már rég kiderult volna...
2019. nov. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritmus a legfontosabb!!
2019. nov. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanár lenne az igazi út, de érthető, ha anyagi okokból ez nem lehetséges.

Viszont vannak magyar nyelvű anyagok, amikből sokat tanulhatsz. Sok sikert, kitartást!


https://www.youtube.com/results?search_query=zeneelm%C3%A9le..

2019. nov. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem akarsz klasszikus zenész lenni, vagy ilyesmi, akkor felesleges zeneelméletet tanulnod. Hacsak nem érdekel persze.


Sokkal fontosabb, h a ritmusérzékedet fejleszd, meg normálisan tanulj meg technikákat. Próbálgass hallás után játszani dolgokat.


Persze ez személyiségfüggő, én elképzelhetetlennek tartottam mindig is, h egy percet is zeneelmélettel foglalkozzak annyira hiperaktív voltam. A barátnőm stréber volt a zeneiskolában, engem meg kicsaptak pont az elmélet miatt. Vele szoktam ilyenekről beszélni néha.

2019. nov. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 én nem hiszek ebben.. Mindenki találja ki a saját zeneelméletét. Jó a formális jelölésrendszert illik megtanulni, de az hogy beseggeljuk dor, lid, ion,... tökömtudja skálákat semmmi érteleme szerintem. Ha érted a logikát, amire igazából magadtól is rá tudsz jönni (én is magamtól jöttem ezekre rá, később tudtam meg hogy modalis skáláknak hívják őket).


Meg kell ismerni hangszert és kész, a logikájat és SAJÁT zeneelméletet készíteni.


Itt van pl. John Mayer, kiváló gitáros, énekes, aki tök jó tanácsot ad ezzel kapcsolatban, amivel teljesen egyetértek vele:


[link]

2019. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Waff ***** válasza:
100%

Ha csak "tábortűz mellett", amolyan hébe-hóba zenélgető hobbi gitározás a cél, akkor tényleg felesleges a zeneelmélet. Megtanulod az alap akkordokt, megjegyzed az elnevezéseiket és nagyjából enny.


Ha magasabb szinten szeretnél gitározni, improvizálni...dalokat írni, akkor azért nagyon nem árt tudni hogy mit miért is teszel.

Csak egy példa: ha mondjuk ismered az adott hangnemek skáláit, skálafokait és az azokra építhető akkordokat, ismered az akkordok felépítéseinek rendszerét, villámgyorsan ki tudsz találni magadnak ilyen-olyan akkord fogásokat, melyekkel sokkal színesebbé teheted a hangzasodat, játékodat. Ha ismered az elméletet és tudod a gyakorlatban is alkalmazni...na onnantól kezdve fogsz tudni szárnyalni a zenében.

2019. nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sőt sztem még az akkordok nevét sem kell megjegyeznie. Minek?


Ha valaki úgysem foglalkozik zeneelmélettel, csak úgy ahogy azt valaki korábban mondta, hogy tapasztalás útján magának alakít ki saját elméletet, akkor nem kell tudni semminek a nevét.


A zenélésnek rengeteg útja van. És ha valaki hobbiból csinálja az a legjobb, mert akkor nem kell univerzálisnak lennie, meg bármilyennek lennie, hanem járhat egy tök egyéni utat.

2019. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig, míg át nem látod, hol van rommá bonyolítva, miközben minimum 80%-ot lefedsz dúr-moll sablonszekvenciákkal. Meg ugye skálák és módok, kétszer nevet adni a gyereknek minden esetben... Legalábbis a mi szempontunkból. Ténylegesen egyébként a skálázás lesz a barátod. Vannak videók könnyedebb gyakorlatokról, amikor nem a skála hangjait ismétled sorban oda-vissza, kábé az "írd le százszor" pedagógia eredményességével, hanem jó rögtönzési alapként, tudatosítva, melyik (hanyadik) skálahangokat nem használod, gyakorlatilag dallamok végtelenjét játszod, ahol a játék szó eredeti jelentése is beköszön.
2019. nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet keresek azért egy oktatót, nem ártana így az elején ha megtanítana pár dolgot.
2019. nov. 23. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!