Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan van ez most? A kpop...

Hogyan van ez most? A kpop csapatok egy évben ki adnak 30 saját dalt mig a nyugatiak ki adnak egy évben 3-4 saját dalt max de ők ki adnak mellé cover-eket

Figyelt kérdés
Hogyan tudnak a kpop cégek ennyi dalt irni és kiadni évente??? :O nem is hogy irni rá szöveget hanem dallamokat szerkeszteni rá??!!?!.... ez nem túlzás már??!?

2019. nov. 16. 02:47
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Még ott hatalmas csapatok csináljak, és az előadók tényleg csak előadják meg az arcukat adják hozzá, addig (én leginkább rock/metál vonalon ml mozgok ,így arról tudok írni) máshol magunknak írják a dalt, sokkal közelebb van a garázsban zörgéshez, még a k-pop eléggé egy hatalmas gépezet, ahol megtervezett minden mozdalat
2019. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na igen azt tudom hogy meg van tervezve minden mozdulat de akkor is! Ha csak azt nézzünk hogy egy közepes csapat ki ad ride te self kb 15-20 számit egy évben és legalább van 20-30 ilyen csapat!!! Nem beszélve az olyan ügynökségekrôl amiknek csak 1 csapata/énekese van!!! És ezeket a dalokat nem is igen használják fel!!! Pl van egy csapatnak tegnap ossze számoltam 74-76 száma!!!! Ebből ugyebár a videós zenék amiket meg reklámozzák azok a sikeresek és kb 5-10 ilyen mellek dal!!! A többi meg szinte megy a levesbe!!! Egyrészt pazarlás is mert van náluk jo par szám!!! De ennyi erővel jobban jártak volna ha covereket csinálnak!!!
2019. nov. 16. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de nagyon nem tudod hogy megy ez...

Mi az, hogy megy a levesbe? Láttál már fellépést? Koncert felvételt? Kb 2-3 órás egy normális koncert, ezeket ki kell tölteni, plusz az ilyen show case dolgok alatt is ilyen 2-3 dalt előadnak.

2019. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogyan megy!!! Egy koncert náluk minimum 3 órás de elhúzódik a szünetekkel meg a beszélgetésekkel 4 óráig is...

De ezekben is max 30 szám fér bele!!! De a csapatok akik már saját koncertet adnak azoknak legalább van már 8-12 videós számuk... de ez akkor is sok!!!

2019. nov. 16. 11:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Es még ekkor is nagyon sok számot soha többet nem is adnak elől!!! Ezért mondom hogy karba megy!!!
2019. nov. 16. 11:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló jól leírta


én még annyit tennék hozzá, hogy azokat a számokat, amiket nem adnak ki hivatalosan (pl. BTS- Sea), csak úgy megcsinálják, nyilván amiknek nagyobb sikert remélnek vagy az album leghíresebb számainak csinálnak cover-t. Rengeteg pénzre lenne szükség ahhoz, hogy mindegyikhez videót is csináljanak, mert emelett is ezer dolguk és 0 szabadidejük van, nyilván ezeket nem adják le koncerten, mert kellemetlen lenne, ha kevesen tudnák a szöveget.


a "nyugatiak" azért adnak ki évente "csak" 3-4 számot, mert őket nem fogják olyan szigorúan, nekik nem is kell szigorú diétát követniük, és sokkal stresszmentesebb nekik ez az egész (egyébként vannak olyan énekesek nyugaton is, akik évente 10 számot kiadnak pl. Melanie Martinez, Yungblud).


ráadásul elég buta vagy, ha azt gondolod, a "többi megy a levesbe". olvass kicsit utána, van, hogy régi underrated számok lesznek nagyon felkapva, sőt, van hogy maguk az underrated számok jobbak, mint az albumon szereplők.


(és kérlek ne írj ennyi felkiáltójellel, kérdőjellel, mert iszonyatosan idegesítő és degradáló, köszi.)

2019. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Figyelj ugy irok ahogy akarok.... az meg a masik hogy nem kell egybol le hülyézni a másikat mert lehet hogy ebben nem vagyok zseni de abban biztos lehetsz hogy jó nehány dolog van amiben mellettem te is hülyének tűnnél... főleg a tudományos ágakban...! Meg oke underground... nyilván vannak amiket szórakozó helyeken fel kapnak de akkor is sok az olyan dal amiket csak egyszer adnak ki a nagy rajongok megveszik és ennyi a koncerteken vagy csak egy szimpla fellépésén meg már hallani sem lehet soha többet... max 1-2 kivételeset a a 60-70 számból de az is csak azért hogy kitöltse a koncertet...
2019. nov. 16. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez nagyon nem így megy :D

Folyamatosan előadják őket, nincs elfelejtett zene, hogy egy dal megy a levesbe. Koncerteznek, rádióznak, különböző musrokban szerepelnek, ott vannak a promóciók, a reklámok stb.

2019. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat akkor néz utánuk... nyilván nem az mv-re gondolok hanem a többire... a nagy koncerteken kivul ne lehet hallani de ott is max 10-et a 60-ból...
2019. nov. 16. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
Utána néztem, több koncert felvételt végignéztem és nem így van.
2019. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!