Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak nekem furcsa ez a magyar...

Csak nekem furcsa ez a magyar zeneiparban? Miért van ez így?

Figyelt kérdés
Nem rég valahol szóba került Tóth Gabi, és megtudtam, hogy csak 2 lemeze van. Ellenőriztem, és tényleg. Ez azért lepett meg, mert amikor ő volt a Megasztárban, még általános iskolás voltam, azóta meg felnőtt vagyok. Más (világhírű) zenészek azóta 5-6 albumot is kiadtak. Ezek szerint Tóth Gabi azzal tartja fenn magát, hogy dalokat készít, nem lemezeket. Benevez pl. a Dal versenybe, és az se baj, ha nem ér el helyezést, hiszen így már van egy dala meg egy klipje hozzá. Ezek a dalok nem tartoznak lemezekhez, szóval az elmúlt 10 évben pár dalt csinált, amik csak úgy lógnak a levegőben. Elénekelt pár főcímdalt, ilyesmik. Igazából nem konkrétan rá pikkelek, csak elég furcsának tartom, hogy így fönn lehet tartani egy zenei karriert. A másik meg Radics Gigi. Amikor befutott kivitték Amerikába lemezt csinálni, és szerintem a Vadonatúj érzés egy egész jó dal. Rákerestem más dalaira, de azok csak jellegtelen tüc-tüc popok, még a hangi tudása sincs kihasználva bennük. Akkoriban volt egy cikk Quincy Jonesszal, aki világhírű producer, Frank Sinatrával, Michael Jacksonnal meg ilyen énekesekkel dolgozott együtt. És ő azt mondta, hogy Gigi nagyon tehetséves. Nem értek hozzá, de ha ez így van, akkor miért nem áll mögé egy dalszerző csapat, miért nem írnak neki egyedi dalokat? De még Rúzsa Magdit se értem, hogy azután, hogy ilyeneket mondtak rá, hogy magyar Janis Joplin, hogy kötött ki ilyen daloknál, hogy olvad a málna a számban meg társai.

2019. okt. 1. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Egytől egyig extra önálló hölgyek. Pár dologra nemet mondtak szerintem, ez lehet a fő különbség.
2019. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Hát Tóth Gabitól az a 2 is sok.
2019. okt. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom dolgoznak a zenélés mellett. Önmagában csak ebből a legritkább esetben lehet megélni. Pont azok a sztárok tudnak, akik évente kiadnak egy lemezt. Azt se feltétlen ők erőltetik, hanem a producerek.
2019. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom kedves figyelmedbe a Diszkó szám az éhezésről c. számot. Benne van a válasz.
2019. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3#-as: Tóth Gabit nem tudom, de Rúzsa Magdi biztos, hogy megél a zenéből. Ő az egyik legdrágább magyar fellépő.

Szerintem Tóth Gabi is meg tud élni a médiaszerepléseiből és a hankizásaiból.

2019. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés, hogy megél-e, hanem hogy attól énekes valaki 15 éve, hogy van két lemeze?
2019. okt. 30. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!