Mi értelme van youtubon a vlogolásnak?
Egy szimpla vlog nem szokott érdekelni. De ha pl. olyan, hogy nyaralás pl. Spanyolországban (mindig is kiakartam jutni oda), akkor azt nagyobb érdeklődéssel nézem végig, mert érdekel az ország. De a sima napi vlog, meg az ilyenek nem érdekelnek.
Nem tudom miért nézik az emberek. Vannak érdekes vlogok, csak az viszonylag ritkább. :)
pl sok százezres éves jegyet, formaruhát is kaphatsz a mávtól mindezt úgy hogy aki a belét kidolgozza annak is nehezen jut teszed mindezt úgy hogy a málenkij robotot máriarobotnak mondod
miért, annak mi értelme, hogy emberek kérdéseket tesznek fel és mások válaszolgatnak rájuk? többek közt vannak vloggerek, akik pl. ezt is csinálják: vannak, akik csak felteszik a kérdéseket és kommentelőktől várják a válaszokat, mások meg a válaszokat adják meg az általuk talált, vagy nekik feltett kérdésekre. miért ne?
hogy válaszoljak is, az értelme (a kérdéseknek is, meg a vlogoknak is) a kommunikáció. van egy kérdésed, felteszed és mások válaszolnak. van egy élményed, vagy gondolatod és emondod másoknak. aki kíváncsi rá, az meg megnézi, ha akar hozzászól, ha nem akar, akkor továbblép.
sok féle ember van, sok féle érdeklődéssel, ismerettel, élethelyzettel és sok féle vlog is van ezekről. egyre inkább kezdik átvenni a tévé szerepét. már nincs mennyiségi limit, mert nem csak egy pár csatorna van és nem a tévék vezetői döntik el, hogy milyen műsort lehet készíteni. bárki bármilyen műsort csinálhat és bárki nézheti bármelyik műsort, amit mások megcsináltak. vannak köztük jobbak és rosszabbak is. viszont ha nem tetszik, nem kell nézned, bármikor elkapcsolhatsz. csak rajtad múlik, hogy azt nézd, ami téged érdekel. ha nagyon nem találsz olyat, akkor meg csinálsz magadnak és majd kiderül, hogy rajtad kívül valaki mást is érdekel-e.
a gyerekek jobbára azért csinálják, mert ezt látják másoktól, hiszen egyre inkább ezt nézik tévé helyett. ez látszik számukra követendő példának is. régebben tévé bemondók, időjósok, zenészek, színészek és focisták akartak lenni, mert azt látták a tévében - meg persze rendőrök, tűzoltók és vasutasok, mert azt látták maguk körül az életben is, nem csak a tévében. azzal, hogy már gyerekként ezt csinálják, jó eséllyel hamarabb megtanulnak és jobban fognak kommunikálni, mint sok felnőtt, akik nem mernek megszólalni a munkahelyükön egy 5 fős értekezleten és képtelenek érthetően megtartani egy prezentációt egy olyan témában, amihez egyébként értenek.
de ugyanígy beszélhetnénk a zenéről is. egyrészt a zenészek is mindig példaképek voltak, sok gyerek akart zenélni, mert másoktól azt látta, hogy zenélnek és ezzel sikeresek, így ők is ezt akarták csinálni. közben egy csomóan se sikeresek, se tehetségesek nem lettek, mégis zenéltek. mi értelme úgy zenélni, hogy nem vagy benne tehetésges? mi értelme kiállni egy iskolai koncertre boci boci tarkát játszani? az, hogy része a tanulási folyamatnak. eleinte bénáznod kell, hogy tanulni tudj a hibáidból és később jobban tudd csinálni. persze csak, ha a kudarcok és az önjelölt kritikusok közben nem veszik el a kedved tőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!