Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A SOTE Meme-n a vicceket...

A SOTE Meme-n a vicceket tényleg csak viccnek szánják?

Figyelt kérdés
Értem, hogy a SOTE Meme az a Semmelweiseseknek szól, meg hogy a neve alapján is csak viccoldal, de a mondás szerint "minden viccnek a fele igaz." Szóval valamilyen szinten komolyan gondolhatják. Olyanokra gondolok itt, hogy keresztrejtvényben a "nagyon fáradt" megoldásának be van írva, hogy SOTÉS, vagy többi más képnél is szinte mindig csak a SOTE van kiemelve. Volt egy olyan is, amit egy DOTE-s küldött, hogy patológia szigorlatra tanul és iPaden megy közben a meccs. (Talán az EB volt akkor.) Ezt a SOTE Meme úgy osztotta meg, hogy "nem is tudtuk, hogy ott is vannak szigorlatok. nyugi, csak viccelünk.." Egyszerűen csak nem értem. Ha vicc is, akkor is elég degradáló néhány "viccük" és pl ez a szigorlatos dolog.. szerintem ilyet viccből is csak az mond, aki kicsit azért komolyan gondolja. Tényleg ennyire lenéznék a SOTE-sok a vidéki orvosikat?

2017. febr. 6. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem foglalkozunk orvosi egyetemistákkal más egyetemről, szóba sem kerül soha, hogy SZOTE-n vagy DOTE-n biztos könyebb minden. Nem is láttam még ilyen posztot. Ellenben más egyetemekkel (ELTE, BME, BGF, BCE) szemben vannak sztereotípiák, de az is inkább csak vicc, mintsem valós degradálás. Egy orvosisnak nincs ideje ilyenekkel foglalkozni. Üdv egy SOTE-s.
2017. febr. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na jó, ez a hét vicce. :D Más orvosikra rágondolni sincs időtök, de felsoroltál 4 pesti egyetemet, akikkel azért mégis van időtök foglalkozni, meg meme-eket szerkeszteni.
2017. febr. 7. 08:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha már kettőt felsoroltál, van ott még egy POTE is, de mindegy. Ennél lenézőbb dolgot még nem olvastam, de bocs. Hogy a vidéki orvostanhallgatókat nektek, SOTE-soknak még lenézni sincs időtök. Hagyjuk már... Azért néha egy-egy buli csak belefér, a Medikus Kupa csak belefér, a pesti egyetemekkel való poénkodás csak belefér (konkrétan 4-et soroltál fel). Attól, hogy úgy állítod be, hogy nincs rivalizálás más városok orvosi egyetemeivel, attól még van.
2017. febr. 7. 08:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ezek csak viccek. de pl tényleg igaz, hogy asszem a dotén az anatómia szigorlatban nincsen benne a neuró, mert abból csak kollokviumuk van... de egyébként mindegyik egyetemen más tárgy a "nehezebb". a fáradthoz sotés van beírva meg nyilván azért, mert ez SOTEmeme ahogy a nevében is benne van, DOTEmemen meg DOTES lenne odaírva, ezen már kekeckedés fennakadni.
2017. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezen is lehet vitatkozni, hogy kinek mi a nehezebb. SOTE-n (ha jól tudom) 3. félévben van külön neuro kollokvium, majd félév ismétlés után van a szigorlat, sejtbiosszal együtt. Pécsen mivel második félévben kezdődik az anat, a neuro félévében rögtön szigorlat van, viszont nincs benne sejtbiosz, mert az külön 2 féléves szigorlati tárgy az első évben (100 elméleti+2x22gyakorlati tétel). Ez meg szerintem egyénfüggő, hogy kinek könnyebb egy külön szigorlat meg kinek könnyebb integrálva egy másik tárgyban. Ahol csak abból kell vizsgázni és szigorlatozni, ott alaposabban kérik számon, de mást viszont nem kérdeznek. A tanárokba, vizsgáztatókba is kár belemenni. Nyilván egy vidéki docens jobban oktat, mint egy SOTE-s, ötödéves (vagy friss diplomás PhD-s) gyakorlatvezető, de ez fordítva is igaz. Illetve mind a 4 egyetemen lehet szigorú vagy emberséges tanárhoz kerülni.
2017. febr. 7. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!