Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Véleményekre vagyok kíváncsi...

Véleményekre vagyok kíváncsi IPTV-vel kapcsolatban, minőség, esetleges hibák, stb?

Figyelt kérdés
Kérem csak olyanok írjanak akik használják és hozzáértő véleményt tudnak róla mondani!
2008. okt. 2. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg van internetszolgáltatásod? :)

Ugyanis az iptv is internet alapon érkezik hozzád, tehát ha egy gyorsabb csomagban vagy, az akár a sebességed rovására is mehet.

Illetve a meglévő (ADSL) internetszolgáltatásod minőségéből lemérheted az IPTV várható minőségét is. Ugyanis, ha az ADSL akadozik, sok hibát vét, akkor IPTV-n is sokat fogsz szívni.

Egyébként nem rossz ötlet, de szerintem még kicsit drága.

2008. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. mármint ,hogy drága-e. Mi kábel tv-ről váltottunk. Csak egy ezressel fizetek többet és ezerszer jobb. Össze tudtam hasonlítani, mert volt átfedésem a kettő közt.

Szerintem jó. Nekünk tripla csomagunk van, vagyis ADSL, Telefon és IPTV egyben ez kerül havi 14-be. De ha kiszámolom a régi telefonszámlával, a kábel tv-vel és ADSL-lel ugyan ott vagyok, még olcsóbban is jön ki. Egyetlen bajom van,hogy mióta internet alapú a telefonunk sok rá a panasz. Én nekem semmi gondom, de akit hívok annak akadozik a hangom, vagy visszhangzik vagy éppen nagyon halk. Szóval ez a része még nem kóser. De ezt leszámítva elégedett vagyok.

2008. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, jelenleg 4mb/sec a vonalam az iptv+telefon+internetet akarom megrendelni de egy új helyre ahova hamarosan költözünk. Van T-com-os ismerősöm azt mondta az internetem lassabb lesz mert alapból is csak 2mb/sec de az iptv végett még ennyi se lesz. Az ára most kedvező mert 8800 ft/hó a korlátlan internet és az 50 csatornás tv + költség a második set box. Azért szeretném ezt mert így egy helyen lesz akkor minden, nem kell külön kábnel tv, internet és telefon áthelyezés és ha jól számolom olcsóbb is lesz mert jelenleg 10.700 a három együtt.
2008. okt. 2. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk nem lett lassabb a net. Most inkább pont az van,hogy a 2mb-es kapcsolatok sebességét 4-re emelte a T-Home. Nem tudom neked miket mondott ez az ismerősöd. Az én anyukám is üzletkötő és ezeket tőle tudom.
2008. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Saját tapasztalat. Én 1 hónap után visszamondtam.


A tények!!!

- Az IPTV nem a meglévő sávszélességedet használja! Ha megrendeled akkor a meglévő fölé raknak még kb 4-5Mbps-ot, ami viszont csak és kizárólag az IPTV-nek van fenntartva.


- MPEG-2 kódolás. Elvileg ugyanaz mint amit a hagyományos DVD lemezeken is használnak. A különbség, hogy IPTV esetében sokkal nagyobb a tömörítési arány. Példa kedvéért ha a DVD tömörítési arányt vesszük 1:1-nek akkor az IPTV kb 1:5, azaz ötször jobban össze van tömörítve.


- Az előző miatt nekem nem volt elfogadható a képminőség. Sokszor megakadd a kép, kockásodott, széthullott 1-2 másodpercre, csatorna váltáskor 2-4 másodperc eltelt. Az EPG nagyon lassú volt.

Ezekkel semmi baj nem lenne ha naponta egyszer-kétszer fordulna elő, de mikor egy óra alatt már 6-8 alkalommal... Na az már nagyon idegesítő tud lenni.


- Hirdetik, hogy megállítható, visszatekerhető, akorábbi műsorok megnézhetőek. Ez igaz is, de csak a csatornák kb 20%-nál. A maradéknál nem lehet alkalmazni. És általában azoknál nem, amelyek a "jó" csatornák. :)


- Nekem az Inviteltől volt egy hónapig igy a fentiek arra vonatkoznak.


- Szeretem a minőséget! De jelenleg az IPTV nem hozta az elvárt minőséget, még az állítólagos HD felbontású adásoknál sem, mint pl az olimpia amit elvileg nagy felbontásban sugároztak egyes csatornákon.

Mielőtt valaki megszólna, hogy ehhez olyan TV is kell, annak mondom, hogy egy 82 cm-es HDReady LCD Panasonic TV-m van amin egy HD (BluRay) film olyan tiszta, hogy a hajszálakat meg lehet különböztetni egymástól.

2008. okt. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!