Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Megnéztem a nagy Gatsby-t és...

Megnéztem a nagy Gatsby-t és az a kérdésem hogy miért nézi mindíg azt a zöld fényt? Az eggyik barátom azt mondta majd megtudod a végére de olyan béna vagyok tényleg nem tudom.

Figyelt kérdés
2015. aug. 9. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Na, újabb olyan filmnézőt láthatunk, aki egyáltalán nem figyel, és fogalma sincs arról, mit nézett.


Szemben lakott vele Daisy, ahol volt egy világítótorony a zöld fénnyel.

2015. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom :/ erre én is rájöttem csak azt hittem hogy valami masért figyeli mindíg...de azért köszi...:/
2015. aug. 9. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebben,az a szép ,hogy mindenki másképp értelmezi. :)


A zöld fény, ahogy Nick a végén el is mondja, a Gatsby által remélt/elképzelt jövő volt Daisy-vel. Ami évről-évre egyre távolabb került tőle. Így egy nagy ,,légvár" volt.

Tehát összességében a reményt jelképezte. Ha emlékszel, mikor Gatsby a házából mutatta Daisynek a fényt a mólóról...Daisy-nek fel sem tűnt (ez is jól mutatta már a film végkicsengését).

2015. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!