Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Lehetséges a Passzív 3D,3D-s...

Iamben kérdése:

Lehetséges a Passzív 3D,3D-s TV nélkül?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e filmet 3D-ben nézni úgy, hogy maga a film már a passzív 3D-s módban van (tehát, hogy a kép kettő részre van osztva)és egy LG passzív szemüveg segítségével? A TV-nk nem 3D-s (de LG), és azt nem tudom, hogy az szükséges-e hozzá. Hiszen ha a film már amúgy is abban van, akkor fölösleges lenne, még egyszer 3D-be "konvertálni" a 3D-s TV funkciójával,nem? Próbáltam érthetően fogalmazni, remélem sikerült! Várom a válaszaitokat minél előbb! :)

2013. márc. 14. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, akkor nem gyártanának külön 3D-s tv-t.
2013. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem. De ha lehet már kész, 3D-s verzióban lévő filmet letölteni, akkor az lejátszva működhet 3D-ben, szerintem. Hiszen ha nem, akkor felesleges lenne feltölteni azokat a filmeket. Mindenesetre, köszönöm a gyors választ!:)
2013. márc. 14. 17:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Különleges, passzív 3D-s képernyő kell hozzá.
2013. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hm, értem. Én azért kipróbálom, nem vesztek sokat, max. 1000 Ft-ot, a szemüveg árát:)Köszönöm a választ!
2013. márc. 14. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A szemüveg talán jó lesz majd a moziba (bár többféle van).
2013. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A passzív 3D televízió képernyője úgy működik, hogy a képernyőre, a képernyő pontból álló sorok fölött polarizációs szűrő csíkok vannak felépítve felváltott polarizációs síkkal egymás alá.


Tehát minden páratlan kép pont sor fölött egyik irányú polarizációs szűrő található. A közte lévő páros sorokban ellentétes irányú polarizációs szűrő található.


A szemüveg is kettő ilyen szűrőből áll.

Az egyik a bal szem előtt és a másik a jobb előtt van.

Mindegyik szűrővel csak azt a képernyő sort láthatjuk, amelyik azonos polarizációjú szűrővel van eltakarva.


Ezek a képernyőn található polarizációs sávok válogatják szét a két szemnek szánt képi információt. Ettől látunk sztereó képet.


Viszont ha a monitor képernyőjén nincs fent a polarizációs szűrők sokasága, akkor látod mindkét szemmel az összes képernyő sort és úgy nem is különölhet el a két szem által látott kép még akkor sem ha a szemüveg önmagában polarizált. Ahhoz a képernyőnek is olyannak kell lennie, sőt megfelelő programmal a képernyőre is úgy kell kiküldeni a videó információt, hogy az egyik sorba a bal szemnek szánt kép részlet jusson és a másikba a jobb szemhez tartozó kerüljön. Attól szemüveg nélkül úgy látszik a kép, mintha szellemképes lenne. Amikor felteszed a szemüveget, csak akkor válik térhatásúvá a kép, ha a monitor erre készült a gyárban.

2013. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#2


Rosszul gondolod, ha értenéd a működési elvét (előző már leírta) rájönnél miért.

2013. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, már érted, hogy miért nem működhet nem erre a célra készített monitorral a passzív 3D?

Tehát kell hozzá egy megfelelően előkészített monitor,

egy speciális program ami kiszolgálja a különlegesen kialakított LCD képernyő speciális igényét és végül kell a szemüveg. Ha ezek közül bármelyik nincs meg, akkor nem működhet a passzív 3D.


Viszont az aktív 3D működhet bármilyen közönséges crt monitorral is, ami alkalmas 120 Hz-es működésre. Csak kell hozzá venni egy pl. nVidia videó kártyát, amihez adnak egy speciális aktív szemüveget és egy programot, ami vezérli összefüggéseiben, hogy a képernyőre a hatás létrejöttéhez szükséges módon jusson ki az információ és a szemüveg is a megfelelő módon engedje a szemünkbe a képet.

2013. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 3D kiegészítő opció lehetőségéről még mutatok infót.

Az ára kb 30-50ezer forintból jön ki a kiegészítő hardwer.


[link]


Itt videó bemutatón láthatod a 3D-sítő készletet.

http://www.youtube.com/watch?v=UIGqvVcQn40


[link]

2013. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!