Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek mennyi esélyük...

Szerintetek mennyi esélyük van, illetve van e keresnivalójuk a rajzfilmeknek a mangák, és az anime-k uralta világban?

Figyelt kérdés
A fenti kérdés, egy dolgozat témája, amit hétvégén kellene megírnom. Csak nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki. Csak egy vékony szál kéne, amin elindulhatok valamerre, onnantól majd jön magától. Kérlek, írjátok le a véleményetek erről a kérdésről, akár egyetlen szóban (igen, nem), vagy akár több soros monológban, de linket is szívesen látok, ha valahol valaki már előttem boncolgatta ezt a témát. Akármelyiket is választjátok, nagyon szépen köszönöm :)

2013. jan. 17. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Keresnivalójuk van , de esélyük nem sok.

Az anime/manga , mamár itt európában is egy kultusz lett .

Míg a rajzfilmek , 1-2 kivétellel csak a gyerekeket mozgatják meg. Plusz sokkal jobban foglalkoztattják az animéket , szezononként(3hónap) több (20-50) teljesen ÚJ anime sorozat fut . Míg amerikában csak a felkapottabbaknak adnak folytatást (familyguy, southpark) és az előbb említettek is évente kapnak új évadokat .

2013. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó rajzfilmek örök értékűek.

A divatos, felkapott anime-k élete mulandó, valószinűleg majd jön helyettük valami más.

2013. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a kérdést inkább fordítva tenném fel, ugyanis annak ellenére, hogy egyre nagyobb teret nyer az anime hazánkban is, még mindíg kevéske az ismerettségi köre és rajongótábora. A legnagyobb probléma amit a világ nem ért, hogy az anime nem mese, valljuk be, egy kezünkön meg lehet számolni a híres idősebb korosztálynak készült rajzfilmeket. A másik hatalmas probléma ,hogy hozzánk az anime nyugatról jön, ha emlékszel még (nemtudom mennyi idős vagy) anno a '98-ban vetített Sailor Moon is a franciáktól jött, tehát ide csak az jut el, amit a nyugati gyomor meg tud emészteni. Mivel rajzfilm a legtöbben az olcsó szórakoztatást várják el tőle, ezért is sikeresek a shounen animék (Beach,Naruto,Faily Tail) amik ezek mellett talán még képesek egy kis történeti plusszt is nyujtani. Ha megnézed az egyetlen animét sugárzó csatornánk is csak nagyon korlátozott műsoridővel fut és még ott sem képesek kizárólag animével megtartani a nézettséget. Viszont ennek főként az is oka, hogy az a korosztály aki döntően animéket néz (ezt most hasraütés szerűen 14-22 év közötti korosztályban általánosítom) már manapság le sem ül a TV elé, inkább letölni az egész szériát és megnézi. Itt ütközünk bele igazán azokba a különbségekbe ami a mesét és az animét elválasztja. Egy mese, legyen az Ben10 vagy akármi, szombat vasárnap reggeli időben egy epizód alatt elmond egy történetet anélkül ,hogy bármi izgalom lenne a folytatásban. Az animék nagy részét úgy csinálják meg, hogy van eleje közepe és vége (ha manga adaptáció akkor ez elég kételyekkel teli szokott lenni). Egy rajzfilm viszont egy epizódikus alapsémával dolgozik, többnyire az alapsztorit elmondják az openingben és onnantól egy rész alatt megoldanak egy problémát (pl PindúrPanfúrok). Ami még szembeötlő, hogy az animékben érződik a Japán kultúra és mentalitás mély benyomása, olyan problémákkal fordulnak a szereplők ami számunkra néha érthetetlen. Érdekes mégis ritkán feltűnő probléma az is, hogy ugyan az animét egy nagy valamiként emlegetik, viszont ez olyan mintha a filmeket kezelnénk egy nagy massza ként. Ezzel ugye nem is lenne semmi baj, de ha valaki azt mondja nekem ,hogy filmes vagy zenés mert rengeteg filmet vagy zenét hallgat kiröhögöm, míg ha azt mondja animés, akkor elismerten bólogatok, pedig arra sem kéne, hiszen ugyanúgy ahogy a zenék különböző irányzatainak kedvelői között akadnak ízlés beli nézeteltérései, az animés közösségeket ugyan ilyenek osztják meg. Vagyis a legfőbb gyengesége az animének a megoszlott rajongói tábor, ami a meséknél ritán fordul elő.


tl;dr: ugyan ellenkező véleményen vagyok a kérdéssel, de amin elindulhatsz kb.:

-kultúra beli különbségek

-animék nyugatról behozatala

-animék a tvben gyenge nézettséggel

-a mese mindenki álltal szerethető, egy epizód egy probléma (nem kötelezően, de többnyire)

-az anime műfajbeli gazdagsága megosztó tud lenni

2013. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3-assal egyetértek.

Egyébként én pusztán azért nem nézem az animaxot mert nemtud újat mutatni elég véges a választék , másrészt animében gyűlölöm a magyar szinkront .

2013. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hú, le a kalappal Előttetek. De tényleg. Már kezd összeállni a doga szerkezete, amit nagyon köszönök.
2013. jan. 19. 13:32
 6/10 waland ***** válasza:
A mangák és az animék szinte csak japánban uralkodnak, de ott nemhogy esélye van a hagyományos rajzfilmeknek, hanem sikere is. Tulajdonképpen rajzfilmekre, főleg jó rajzfilmekre nagyon nagy szükség van, és a létjogosultságuk is igen nagy. Ráadásul vicces, de itthon pl. rajzfilmet nézni sokkal kevésbé negatív előhangú, mint animét. A kettőt egyébként nem is olyan könnyű elválasztani, mondok pár címet: Nils holgerson, Kalán néni meséi, Maja a méhecske, illetve mostanában pl. Arrietty - Elvitte a manó.
2013. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ta a Nils Holgerssont anime-nek tekinted??? Szerintem az pont, hogy rajzfilm/mese, nem anime :S
2013. jan. 21. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz , a Nils Holgerson anime.

[link]

2013. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 waland ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy nem olyan könnyű a kettőt elválasztani. A Nils Holgerson pont hogy egyszerre anime, de mese is. Ahogy a többi felsorolt is.
2013. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. Nem gondoltam volna. Nem tudom, hogy mióta vannak animék, de azt tudom, hogy a Nils Holgerrsson 84 ben indult útnak. Nagyon szerettem, és ez azért érdekes, mer nem szeretem eggyáltalán a mangákat, meg az animéket. De ezek szerint a tuttomon kívül volt egy kivétel :D Bár azt is meg kell jegyezni, hogy nem ekte japán anime, hanem európai. Ez előtt leírta az eggyik kedves hozzászóló, hogy itt csak az kapaszkodik meg, amit be tud fogadni az európai gyomor.
2013. jan. 21. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!