Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Digi műholdas TV, pontosan...

Digi műholdas TV, pontosan mennyi?

Figyelt kérdés

A digi oldalán, olyan kisze-kusza információk vannak e téren.


Rendelnék 2 TV-re müholdas adást. 2700ft-os csomagot, ami ugye bérelve emiatt (2tv esetében) 3000ft/hó.


A beköttetés (2tv miatt) 6000 ft.


Ugye a bérlésben benne van a 2 modem, vagy 1 dupla modem. De arról szó se esett, hogy a bekötési díjban, benne-e van a digi tányéros "antenna".


Illetve kell-e előre fizetni 1 vagy 2 hónapot, mint a DIGI kábel esetében.


(nálunk nincs kábeles net/tv, ezért marad a műholdas.)



2012. okt. 31. 16:24
 1/9 A kérdező kommentje:
ebben elméletileg 57 csatorna van elméletileg (supertv2 és a 2 digi új tv + a - discovery még nincs.)
2012. okt. 31. 16:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is elolvastam és lentebb ezt találtam.

új szolgáltatás telepítéséhez minimum szükséges eszközök, melyek számlázásra kerülnek a Kedvezményes szerelési anyag árlista alapján:

parabola antenna (ha az ügyfél nem rendelkezik saját antennával),

falikar vagy erkélytartó,

fejkonverter (LNB, TWIN),

koax kábel (fejegységtől a vételi pontig),

egyéb szerelési anyagok (csatlakozók, koax dugó, stb…)


Én értelmezésem szerint a felhasznált anyagok árát ki kell fizetni.


Nekem is műholdas Digi van,de még 2006-ban köttettem be akkor még meg kellett venni mindent,még a beltérit is.

Később rendeltem hozzá egy társbeltérit amit csak bérlek havi 300 forintért,Digi+ így havi 3300 forintot fizetek.

Előre tuti,hogy nem kell fizetned.

2012. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, de ilyenkor felmerül a kérdés, hogy 2 TV-bekötése miért dupla annyi huf (3000 helyett 6000), ha a kábelek nincsenek benne?
2012. okt. 31. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés,amikor nekem a társbeltérit beszerelték akkor lecserélték a fejet twin fejre és ugye bekábelezték,de a szerelési díjban ez benne volt mert összesen fizettem 4 ezer forintot szerelési díjként,de külön a fejért és a kábelért nem kértek pénzt,igaz a régi fejet elvitték.

Hívd fel őket,az a legbiztosabb.

2012. okt. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

viszont találtam egy ilyet is:


[link]

2012. okt. 31. 17:12
 6/9 anonim ***** válasza:

De ha csak beltérit kéred akkor is 6 ezret ír ki..

Egyáltalán nem egyértelmű a dolog.

2012. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a parabola+fejegység ára 5 ezer forint.

2012. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyszeri szerelési díjon kívül a telepítésnél felhasznált anyagok, eszközök díját is ki kell fizetni. A szerelésénél felhasznált anyagokat megnevezés és mennyiség szerint a szerződéshez tartozó beüzemelési jegyzőkönyvre vezeti fel a szerelést végző szakember. A számla a beüzemelési jegyzőkönyvön feltüntetett szereléshez felhasznált anyagok alapján kerül kiállításra, s utólag kiküldésre.


új szolgáltatás telepítéséhez minimum szükséges eszközök, melyek számlázásra kerülnek a Kedvezményes szerelési anyag árlista alapján:


parabola antenna (ha az ügyfél nem rendelkezik saját antennával),

falikar vagy erkélytartó,

fejkonverter (LNB, TWIN),

koax kábel (fejegységtől a vételi pontig),

egyéb szerelési anyagok (csatlakozók, koax dugó, stb…)

2012. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Áhá, már okosabb lettem:


"A kedvezményes szerelési díjat a helyszínen kell fizetni a szolgáltatás telepítését végző kollégának.


Amennyiben a telepítést a DIGI Kft. alvállalkozója végzi, a szerelési díjat a helyszínen, az alvállalkozó által kiállított készpénzes számla ellenében kell megfizetnie."


Ami ugye 6000 huf.


"A szerelés tartalmaz:

A kültéri egység (parabola antenna és vevőfej) felszereléseépület megfelelő tájolású függőleges oldalfalára

- épület megfelelő tájolású erkélykorlátjának stabilan rögzített fém elemeire,

- a parabola antenna műszeres beállítása az elvárható legstabilabb rögzítéssel,ablaktok, oldalfal, födém átfúrása (maximum 4 átvezetésig),"


Vagyis, ha nem tetőre kérem (oldalfalra gondolom), akkor nem számolnak fel, tetőre való külön szerelési költséget, egy előzetes "felmérés" után.


"új szolgáltatás telepítéséhez minimum szükséges eszközök, melyek számlázásra kerülnek a Kedvezményes szerelési anyag árlista alapján:"


"parabola antenna (ha az ügyfél nem rendelkezik saját antennával),

falikar vagy erkélytartó,

fejkonverter (LNB, TWIN),

koax kábel (fejegységtől a vételi pontig),

egyéb szerelési anyagok (csatlakozók, koax dugó, stb…)"


Na itt már jön egy kis pontatlanság, PDF-ben a fejkonverter 900 , digi oldalán meg antenna+fejegység (ami ről nem írta hogy milyen) 5000 huf.


A többi meg csekély összeg.

Vagyis:

6000 helyben fizetendő, + 5000+900+(2900! Ha nem twin van az antenna mellett fejegységként) = 9600 +/- kábel, ha túlhaladja az alapfelszerelést.

2012. nov. 1. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!