Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Az amerikai sorozatokban az...

Az amerikai sorozatokban az alájátszott röhögés miért jó? És ezeket kivágták valahonnan, és bejátszák a filmekben, vagy direkt fölveszik a közönség nevetését? Külön felvétel lenne erre? Titeket nem idegesít?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A többkamerás sitcomokat élő közönség előtt veszik fel, mivel a helyszínek színpadszerűek és statikusak, így lehet nézőteret építeni hozzá.


Youtube tele van ilyennel, live audience kulcsszóval rákereshető.

2012. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem az amerikai röhögős sorozatok idegesítenek, sőt, hányingerem van tőlük.
2012. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem alájátszott, hanem élő közönséggel veszik fel ezeket a sitcomokat.

Más kérdés, hogy miért kell a nevetést bevágni, azt nem tudom, engem is mindig idegesített. Viszont legalább igazi, nem "gépi".

Hosszúkásan van elrendezve a stúdió, minden sorozatban szereplő szoba és helyiség egymás mellett helyezkedik el. Szemben ezekkel a közönség "lelátója". A közönségre külön több mikrofon van irányítva, ami veszi a nevetést és a tapsot.

2012. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Regen engem is idegesitett, peldaul a Friends alatti rohoges, ugyanakkor ezt a sorozatot sosem szerettem igazan.


Aztan ratalaltam a Big Bang Theory sorozatra es ott peldaul egyaltalan nem zavar a nevetes, mert en is nevetek minden poenon. Sot, volt szerencsem az egyik epizod felvetelen reszt venni a kozonseg soraiban, szoval a sajat nevetesem hallhattam az alatt a resz alatt :)

(persze a tomegbol nem lehet kivenni, hogy en nevetek, de en tudom, hogy ott voltam es milyen jol szorakoztam, szoval ezert egyaltalan nem zavar a nevetes)

2012. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 IQMage válasza:
62%
Ez egy trükk , hogy ha valami poén van akkor mindenki röhög.Ez egy olyan effektféle és ettől késztetést érzel arra , hogy te is röhögj. Ennyi az egész
2013. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne is zavarjon, hogy leírtuk, hogy nem trükk, hanem élő közönség...
2013. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!