Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Akkor most a T-home IPTV-je...

Akkor most a T-home IPTV-je digitális vagy nem?

Figyelt kérdés

A T-Home oldalán ezt olvasom a tv-szolgáltatások összehasonlításánál:


IPTV: Digitális minőség, HD.


Tudom, hogy a HD-t külön meg kell rendelni, de tudtommal a digitális minőséget nem.


Viszont hogy lehet digitális a minőség, ha egy Scart kábel köti össze a TV-t a boxszal?


Mindezt nem kötekedésből kérdezem, hanem pár hete rendeltem meg az IPTV-t, és csak egy Scart kábelt kaptam hozzá, amivel viszont elég szar a képminőség egy 82 centis tévén. Azt mondták, adnak HDMI-s boxot is, ha megrendelem a HD csatornákat, de azokra nekem semmi szükségem.


Viszont így a reklám, és a csomag specifikációja nem csalás? Végül is csak analóg jelet kapok, ami olyan is.



2012. márc. 21. 02:30
 1/3 anonim válasza:
Szia! nagyon jó felvetés és a válasz, hogy csalás-e, szerintem igen is, meg nem is. Műszaki értelemben igazad van. Digitális jel érkezik a beltéri egységbe, ami viszont azt vissza "butitja" a scart kábel által. Így igazi digitális csak a hdmi kábellel lesz,. Viszont, ha Ügyfélélmény alapján nézem,akkor ez az analóg jelnél mindenképpen jobb (egyfajta prémium) minőség, így ha nem veszem szigorúan a dolgot, mondhatom digitálisnak. Azért nem csalás, mert egyrészt valóban érezhetően jobb minőség, a jel digitálisan jut el a Set Top Box-ig. Az átlag felhasználónak ennyi elég.
2012. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem csalás mert haszna van a HDMI boxnak és azt nem vágják csak úgy oda hozzád
2013. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Látom sikerült megértened a kérdést.


Egyébként megoldódott a probléma, kiderült, hogy a boxon van HDMI kimenet is, csak az le volt ragasztva egy matricával. De azt le lehet venni, és akkor jön a digitális jel. Csak erről illene tájékoztatni a nagyérdeműt.

2013. febr. 11. 02:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!