Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek égő a 21. századba...

Szerintetek égő a 21. században tévét nézni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy manapság aki filmet akar nézni, megnézheti moziban, otthon Blu Ray-en reklámok nélkül, aztán lehet sorozatokat nézni az interneten, híreket a különböző hírportálokon. Menő vagy nem menő még ma is a Barátok közt, Fókusz, Való világ, Megasztár stb. előtt ülve ellötyögni az időt?

2012. márc. 13. 21:56
 1/9 anonim válasza:
dehogy égő..ez egy h*lye kérdés
2012. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy gyakorlatilag az összes műsort meg lehet nézni neten. Nem égő tv-zni, de érzékelhetően kevesebbet nézek tv-t, mióta van internetem (kb a nullához konvergál).
2012. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennek van egy negatív hozadéka is, sorozatos szempontból. Ugyanis a tévés nézettség alapján határozzák meg azt, hogy berendelnek-e egy új évadot.


Előfordult már egy sorozatnál, hogy többen töltötték le, mint amit az ABG nézettségben mért le. Ha berendelőként nézed, akkor a sorozat nem sikeres, és kaszálhatják, ha terjesztőként nézed akkor sikeres mert töltik.

2012. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. miért hülye kérdés? Én a tévézést korosodó nagymamákkal azonosítom, akiknek nincs jobb dolguk, mint délután 3-tól lefekvésig a buta műsorokat és reklámokat nézni.

Manapság aki tájékozódni akar, az internetről sokkal hamarabb, a twitter révén akár első kézből értesülhet dolgokról, nem a média által megszűrt valóságot látja csak.

Másrészt, csak egyirányú információ áramlást tesz lehetővé, nem lehet kommentelni az elhangzottakat, mint a Facebookon. Szóval túlhaladott, nem? Vagy csak én érzem úgy, hogy a tévéknek már rég a kukában a helyük, csak a HDTV felbontás meg az "ál"3D TV-s hype nyújtotta meg az életciklusukat? Japánban pl. már nem menő a tévézés, közel a felére esett vissza az átlagos képernyő előtt töltött idő. Itthon is gyakran találkozok olyanokkal, akik egyáltalán nem, vagy alig néznek tévét. Sőt, épp ma is hallottam, hogy valakire rákérdeztek: te még nézel tévét???

Őszintén én is kb. 10 éve kapcsoltam be utoljára. Pongó, Évi, meg ilyesmi primitív emberek az utolsó emlékfoszlányaim vannak a TV2-ről. Azóta már el is költöztem otthonról, tévét csak foci EB és VB idején nézek ismerősöknél vagy valahol kivetítőn.

2012. márc. 13. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy mi a menő, soha nem érdekelt. Ez nem jelenti, hogy nincsen hatással rám a divat, de nem csinálok belőle ügyet.

Az említett műsorokat évek óta nem nézem. Kezdetben még érdekes volt, de ma már nem.

Moziban az elmúlt húsz év alatt talán négyszer voltam. Nem találok semmit a választékban amit megnéznék. Amit láttam: Esküvő előtt, Tigris a hóban, Hollyday, Ms. Doubtfire.

Filmet vásárolni rendes áron pedig nem tudok. Egyre legfeljebb 300 Ft körüli összeget áldoznék, többet nem.

Szóval marad a tévé.

A reklámok nagyon zavarnak. Ha a nagyjátékfilm meg lenne szakítva mondjuk egyszer, legfeljebb 2-3 percre, elviselném. De amikor a 8 órától 9-ig tartó tévéfilm nettó játékideje 20 perc, az valami borzalom.

A múltkor stopperrel lemértem az egyik adón a Monk-ot. 18 perc volt.

Ezért nem szeretem a kereskedelmi tévéket, de nem általában a televíziózással van bajom.

2012. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező én értelek, de mégsem értek teljes mértékben egyet veled.

Egy korábbi kollégám, még az internet előtt azt mondta, hogy az élet túl rövid ahhoz, hogy tévézéssel töltse az idejét. Ugyanezen okból olvasni sem olvasott soha, színházba, moziba sem járt. Ő éli az életet, nem csak elképzeli milyen.

Személyes véleményem az, ha elfogadom, a tévézés avittságát, akkor az újság, könyv stb. is az.

Ha elfogadom, hogy a tévé elvon az valódi élettől, akkor minden más digitális média is.

2012. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
szerintem a szennysorozatokat igenis gáz nézni amik mostanra már nemtom hánymilliomodik résznél tartanak(megasztár,barátok közt,való világ)csak a nép butítására elég másra nem!
2012. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szerinted nem ciki a 21.században h*lyeségeket kiirni?mert ez az....
2012. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk amit egyedül nézünk, az a Spektrum, National Geographic és a hasonló ismeretterjesztő műsorok. Nem érzem cikinek, nem lehet mindent letölteni. A DunaTV-n is szoktak lenni érdekes hazai kisfilmek. Személyesen ismerek egy szlovákiai magyar filmest, akinek a munkáit le szokták adni: caw.sk
2012. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!