Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Most ment a tv-be hogy egyes...

Most ment a tv-be hogy egyes buszsofőrök nem adnak jegyet, és így olcsóbban utazhatsz. Mi ezzel a gond?

Figyelt kérdés
A magas jegyárak mellett ez az utasnak is jó, akkor meg mi a gond ezzel?
2012. jan. 13. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A járatot üzemelő társaságnak annyira nem jó...
2012. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen nem is egyszer. Kb 8 km ert kellett utaznom igaz 50% kedvezményt kértem így megúsztam 100 Ft-ból jeggyel együtt. De ha úgy volt a sofőr csak 50 est kért el és jegy nélkül utazhattam. Ez ugye részben a sofőrnek jó mert akkor nem marad nyoma annak hogy mennyi utast vett fel és vég elszámolásnál csak azt a pénzt kérik amit a jegyre költött a maradékot meg megtarthatja. A társaságnak ez nem jó mert ugye üzemanyag árban eléggé karcsún jönnének ki meg minden. Az utasnak ez részben jó mert fél áron utazik A-ból B- be csak a gond akkor lesz ha felszál egy ellenőr és kéri a jegyet akkor az utas magyarázza hogy a sofőr csak a pénz felét kérte el és nem adott jegyet ha normális az ellenőr akkor a sofőrt is faggatja és felszólítja hogy adjon jegyet és az utas fizesse is ki a maradék pénzt a jegyért. Vagy rossz esetben megbünteti. Ilyeneket én is láttam nem is egyszer sőt olyanról is hallottam hogy egy sofőrt ezért ki is rúgtak mert lebukott, ugye nem szóltak neki hogy itt meg itt ellenőrök vannak nem is szóltak neki és mivel újak voltak így utasként szálltak fel a sofőr nem adott jegyet és elkérte a pénz felét aztán az ellenőrök meg is mutatták magukat és egyből kiderültek a dolgok. Az utasok felénél nem is volt jegy és a sofőr még nekik sem adott így totálisan megszívta a dolgot. Nem tudom melyik társaságnál volt ez a dolog de elég nagy balhé volt belőle mert az egész megyében erről beszéltek.
2012. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én azt hittem tudják mikor jön az ellenőr. Hát igen így necces ezt bevállalni
2012. jan. 13. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nyugdijasnak elfogy októberre a 12-es utalvány, ennek ellenére kiadják az 50%-os jegyet. Kinek ártanak vele? Vagy a nyugdijas ki se mozduljon otthonról a méregdrága jegyárak miatt? Húzzunk le róla még egy csomó pénzt? Vagy akinek orvoshoz kellene mennie a városba és semmi pénze nincs?! És a munkanélküliek? Ezzel kell szőrözni, amikor millárdokat lopnak kormányközeli vállalkozók?
2012. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan bérletem van ,de ha már 1 valami nincs kitöltve rajta már nem kevés pénzre megbüntetnek,volt,hogy nem volt rajta a nevem (igazolószám,útirány,minden csak a név nem) és nem szállhattam fel a buszra..

Most ez nem igen tartozik ide,de gondoltam leírom.

2012. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én nem ítélem el őket

az persze szívás ha elkapnak:D

2012. jan. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!