Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Látok különbséget mondjuk egy...

Látok különbséget mondjuk egy Barátok közt meg egy NCIS között a képi és a hangi világban, de nem tudok rájönni, hogy mit. Mi ez?

Figyelt kérdés
Nem tudom elmagyarázni, az itthoni sorozatokban, pl Barátok közt, más a hang, a beszéd, mint pl. egy profi sorozatban, mondjuk NCIS vagy House, bármi. Ugyanígy a képi világgal, a színekkel is így vagyok. Mi a tényleges különbség köztük?
2010. dec. 23. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
profi sorozat: több pénz, szakértő filmesek.
2010. dec. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó, ez nyilvánvaló :D

De én magára a képi és a hangi világra értettem, hogy mi a különbség.

2010. dec. 23. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
a barátok közt szappanopera, a dr house nem az.
2010. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a dr house nagyrésze beltéen van filmezve...továbbá profibb ezközök, más színhatások stbstb.
2010. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, de pont ez. Milyen más színhatások, és miért jó ez?
2010. dec. 23. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nem jó ez semmire. egyszerűen, hogyha te csinálsz magadról képet a fürdőszobában más lesz a kép, mivel a villanykörte sárga teszemfel, de hogyha kinnt csinálsz a napon/hóban, akkor megint más lesz, mert természetes fény és mesterséges fény. Namármost, ha a barátokközt stábjának nincsenek milliárdos felszerelései és a színhatások is másak, akkor persze, hogy nemlesz ugyanolyan.



nem mindegy, hogy egy HD kamera, vagy egy Coolpix.



19:51-es voltam.

2010. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

ezen sokat gondolkodtam én is. nem jutottam sokra. szerintem az keltheti ezt az egész más hangulatot, hogy azokba a "komolyabb filmekbe" gyakrabban alkalmaznak hangulatot befolyásoló zenéket. és azok a szinészek, akik a háttérben játszanak, elég nagy átéléssel játtszák szerepüket. a barátok köztben tudtommal alig vannak ilyen szereplők (nem tudom alátámasztani, mivel nem nézem a sorozatot, de nagyjából értem, mire gondolsz, és ezek jutottak eszembe)

üdv!

2011. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm és örülök hogy válaszoltok, de nem értitek, hogy mire gondolok :D Pl. ha összevetek egy Barátok köztet meg egy CSI Miamit, akkor teljesen mások benne a színek, mintha ráraknának "effekteket". valóban ez a helyzet? pl sztem a CSI színvilága tolódik kicsit az aranyszín felé, de egy BK pedig teljesen természetes színekkel szerepel. a hangra nemtudok írni semmit, talán azt, h a BK hangjait nem veszik fel újra stúdióban.. vagy igen?
2011. jan. 6. 16:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Újabb kamera, más elven rögzít épp ezért más a kép és a hang minőség.
2011. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!