Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek mi lett volna, ha...

GJLarsFan kérdése:

Szerintetek mi lett volna, ha az ORTT a TV2-t és az RTL Klub-ot is kicsinálta volna, amikor még volt TV3?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a TV3 azért szűnt meg, mert az ORTT-s büntetések miatt nagyon sok pénzt veszített a csatorna, és már nem volt érdemes működtetni a veszteséges csatornát. Szóval, mi lett volna, ha ez a TV2-vel és az RTL Klubbal is megtörtént volna akkor, amikor még volt TV3?


Ja, és bocsi, ha netán rossz kategóriába került, igyekeztem a legmegfelelőbbet kiválasztani...



máj. 19. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Semmi?
máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
A TV2 és RTL Klub mögött multinacionális médiacsoportok álltak, míg a TV3 jóval kisebb volt a nulláról felépítve és abból a bevételből gazdálkodva amit a reklámból kitermeltek. Ha lelőtték az adást és nem volt reklám, azt a bevételkiesést nem tudták miből pótolni, a másik két csatorna skandináv és német hátszéllel röhögve kibírt több órányi kiesést is, mert lett volna miből fedezni. Mikor a reklámtörvényt direkt az RTL Klub bevételeihez mérve állapították meg, azzal sem tudták kivéreztetni vagy elriasztani.
máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Rosszul olvastad. A TV3 azért szűnt meg, mert az akkori működésben drága amerikai filmek és sugárzása nem termelte ki napi híradó és az egyéb saját gyártású műsorok költségeit, illetve még a drága amerikai filmek és sorozatok beszerzési költségeit sem.


Az ORTT pénzbüntetései sosem voltak elrettentők, sokkal inkább a műsorfelfüggesztés, amiben a TV3-nak 1999-ben sokszor volt része különböző időtartamokban, a legtöbb egy nap volt, amikor először a Született gyilkosok c filmet leadták tavasszal este 21:30-kor, az ORTT megbüntette őket miatta, hogy az egy 18-as korhatáros filmnek kellene lennie, majd ősszel meg leadták este 20 órai kezdéssel, ugyanúgy nem megfelelő besorolással.


A TV3 megszűnése már a megvásárlásakor kódolva volt. A tulajdonos CME az országos kereskedelmi televíziós pályázaton indult a TV2 és az RTL Klub vetélytársaként, de egyes vélemények szerint politikai nyomásra az akkor még Írisz TV néven futó projektet a pályázat második fordulójában, annak ellenére, hogy magasabb koncessziós díjat ajánlottak, elkaszálta és az RTL Klub alaki hibás pályázatát hozta ki nyertesnek a TV2-é mellett.


A CME még a pályázat előtt jelentős összegeket invesztált a magyar piacra a győzelem reményében, 11 ezer órányi filmet és sorozatot vásárolt fel, hozzá szinkronstúdiót. Aztán ennek hasznosítására és mert pert indítottak országos frekvencia reményében, felvásárolták az akkor már létező TV3 csatornát és a TV2-höz és az RTL Klubhoz képest, mely egész napos műsort sugárzott, ők hétköznap délután 5 és éjfél között elkezdték sugározni a bevásárolt amerikai filmeket és sorozatokat egy harminc perces saját gyártású híradót közbe iktatva. A TV3 csak a kábelhálózatokon és a budapesti AM-Mikro rendszeresen volt elérhető kb 43%-át érte el a nézőknek, szemben a földi sugárzású TV2 és RTL Klub 86%-val. Ahol elérhető volt, ott sem ért el áttörést, mert nem történt meg az, amire számítottak, hogy ahol elérhető, a legnézettebb tévé tud lenni.


1999-re a tulajdonos CME helyzete gazdaságilag megremegett többek között a magyar TV3 és a lengyel TVN jelentős veszteséges működése miatt, illetve annak okán, hogy a zászlóshajója valójában a cseh Nova TV volt, onnan meg a helyi viszonyok között kitette őket a cseh többségi tulajdonos egy időre. Ekkor felmerült, hogy a CME beleolvad az SBS-be, mely a TV2 kisebbségi tulajdonosa volt, de az akkori magyar szabályozás szerint a TV3-mal kezdeni kellett volna valamit és nem maradhatott volna ugyanaz a csatorna, már ekkor gyűltek a viharfelhők, hogy vagy tematikus csatorna lesz vagy megszűnik.


2000 februárjára jutott oda a Legfelsőbb Bíróság többkörös felülvizsgálat után, hogy alkalmasint kimondhatta volna az 1997-es kereskedelmi televíziós palyazat megsemmisítését perben amit a CME indított az ORTT-vel, a TV2-vel és az RTL Klubbal szemben. Mivel ez mindenki számára kellemetlen következményekkel járhatott volna, az SBS a CME beolvadás 1999 őszi meghiúsulása ellenére felvásárolták a CME minden magyar érdekeltségét a bíróság két nappal korábbi ítélethirdetése előtt, a felét, a felénél magasabb összegért átpasszolta az RTL tulajdonosainak, a TV3-at még aznap megszüntették majd két nap a bíróságon visszavonták a már saját magukkal szemben fennálló keresetet.


Az események sorrendjében van egy kis kérdés, hogy a megszűnés napján ki is mondta ki, hogy a műsor leállításra kerül. A TV2 akkori döntéshozói tagadták, hogy ők lettek volna és azt mondták, hogy még nem voltak birtokon belül, amikor a CME jelezte a TV3 igazgatótanácsának, hogy aznap vége a dalnak.

máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

# 2:


Ronald Lauder és Mark Palmer volt a TV3 tulajdonosa 1997 szeptembere és 2000 februárja között, a CME tulajdonosaként, aki amerikai milliárdosok. Szóval megvolt a multinacionális háttér, csak nem jöttek be a számításaik Magyaroszágon.

máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jól jöttek :)
máj. 19. 18:27
 6/9 anonim ***** válasza:
3: A 20 órás 14+ vetítés miatt volt büntetve biztosan, 21 órakor annak idején futhatott 18+ kategória egy része. De lehetséges, hogy magasabb felnőtt-korhatárt akartak ráhúzni. Akkor még volt olyan a mai X-hez hasonlóan, ami 23 órától vetíthető volt. Ahogyan az X-aktákat és a Dragon Ball Z-t is oda száműzték, aztán ezek 2004-ben mégis 16-osba kerültek vissza.
jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1999-ben még a 18 éven felülieknek szánt tartalmak csak 23 és hajnali 5 között voltak sugározhatók. A TV3 a februári első vetítésekor a Született gyilkosokat még nem 18 éven felülieknek szánt tartalomként sugározta emlékeim szerint 21:25-ös kezdettel egy szombat este. Az ORTT megbüntette nem megfelelő besorolás miatt már akkor, majd ezt követően októberben leadta újból egy talán hétfőn este este 8 órakor, vélhetően akkor sem 18 éven felülieknek szánt tartalomként.


A 24 órás felfüggesztést követően már jobban figyeltek az utolsó néhány hónapban erre, mert az Óment és az Ómen 3-at (a 2. rész kimaradt) először csütörtök 20:50-es kezdéssel adták, ezért is megbüntette őket az ORTT nem megfelelő korhatár miatt, az Ómen 4-et már 22:50-kor úgy, hogy beraktak még egy alacsonyabb korhatáros filmet, majd a csütörtöki horrorfilmek meg is szűntek. A megszűnés előtt januárban és februárban már szombat este 11-kor kezdték el ismételni az Ómen filmeket és más horrorfilmeket.

jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden TV-csatorna akár 21 órától vetített piros körös filmeket és van is leírás a neten a két külön 18+ korhatárról.
jún. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy olyan szempontból lehet hibás, hogy a TV-adók maguktól kezdték ezt 21 órakor és az ORTT később döntött másképpen. Pedig akkoriban nagyon sok film került 18-ba és szigorúbba is, amik most már 16-osba kerültek vissza. Mert ugyebár akkor 18-as alatt csak 14-es volt. (Alatta meg nagykorú felügyelettel 10-es.)
jún. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!