Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Led TV hertz száma menyire...

Led TV hertz száma menyire fontos számomra? További infóhoz olvas tovább. --> Lényeg a dvd-zés, konzol játékok, valamint hd filmek.

Figyelt kérdés

Konkrétan ezt a tv-t néztük ki: Samsung UE46C5000 .

Minden szép és jó, csak feltűnt hogy ilyen jó adatok mellett egy hasonló tv sincs, csak maximum gagyi márkába, aztán tovább nézve feltűnt , hogy a többi tv-nek már mind 100hz a minimuma. Tudom, hogy a 3D igényel nagy hz számot, de azért az 50 nem kevés kicsit? A mostani sima tv-nk is eléri már a 100hz-t!

Szóval elég, e vagy egyáltalán mit jelent ez az 50 hz nekem?


2010. okt. 25. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 50 Hz-es képfrekvencia azt jelenti, hogy 25 képkockából áll egy másodpercnyi mozgókép. Ez a filmtechnikából jön, ahol a szabvány képfrekvencia 24 kép/mp, viszont a tévé kedvéért hozzátettek még egy kockát, hogy a videójel összhangba kerüljön az 50 Hz-es hálózati árammal. Ez a 25 fps (frame per second) évtizedek óta létező szám a videótechnikában, vagyis minden PAL-rendszerű DVD, tévéadás, stb. képe így épül fel. (A PAL egy videó- és színrendszer elnevezése, amit Európában is használnak elég régóta, lényege: 720x567 képfelbontás, 25 fps képfrekvencia.)

Amerikában, vagy pl. Japánban NTSC-rendszerű videótechnika van, ami azt jelenti, hogy ott egyrészt más a kép mérete, másrészt pedig 30 képkockát látsz másodpercenként, ill. a színes kép színeit is más metódussal keverik ki, szemben a PAL-lal.


Ami a tévédet illeti, ha képes 100 Hz-es képmegjelenítésre, az azt jelenti, hogy ha aktív ez az üzemmód, akkor folyamatosabban fogod látni a mozgásokat, mivel plusz 50 képkockát látsz másodpercenként. Ezek azonban nem valódi képkockák, vagyis nem tényleges többlet képi információk, csupán a tévé hozza létre. Vannak már ennél is magasabb képfrekvenciák, 2-3-400 Hz-es értékek is, de ez nem sokat tesz hozzá az otthoni mozizáshoz. DVD esetében legfeljebb szebbek lesznek a mozgások, tisztább lesz picit a kép, blu-ray-nél viszont épp az a lényeg, hogy megtartja a mozifilmek 24 fps-es progresszív képsebességét. Nekem is 100 Hz-es a tévém, de nem használom ezt a funkciót, mert túlságosan videós, steril hatást produkál a filmeknél, ami engem zavar. Blu-Ray-nél sem használom, mert ott a progresszív képmegjelenítés kompenzálja az alacsonyabb képfrekvenciát.

2010. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok: 25 félképből áll egy mp-nyi videó, bocs, nem 50-ből. 2x25 félképből áll össze az 50 Hz.

Amúgy neked ez bőven elég, az átlagember úgysem látja a különbséget 50-100 Hz között, DVD-nézéshez pedig az 50 Hz is tökéletesen megfelel. Szóval nem kell bedőlni a nagy számoknak, mert nincs rá szükség a hétköznapi tévézésnél.

2010. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még mindig első vagyok:


PAL: 720x576, 50 Hz, 25 fps

NTSC: 720 x 480, 60 Hz, 30 fps


Na, így a pontos.

2010. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sziasztok, bocsi! Én azt szeretném kérdezni, hogy még 2014-ben is ez a vélamény? Hogy bármihez, akár 3D-hez is elég a 100Hz? Felesleges a 200,400 Hz? Köszönöm!
2014. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az első válaszoló, aki a második is, meg a harmadik is, ritka nagy baromságokat írt. Írt valamit, aztán kiegészítette egy ugyan akkora ökörséggel, aztán feltette az Í-re a pontot a harmadik hozzászólással. Csak azt nem értem, hogy miért kell okoskodni, ha halvány fogalma nincs az egészről. Ez valami kényszeres megnyilvánulás? Van erre egy mondás.....
2019. nov. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!