A Big Bang Theory gáz sori, ha ebből a szempontból nézzük?
Hangsúlyoznám, személyes kedvencem.
Tehát. Tudom, hogy nincs kimondva, de Sheldon nyilvánvalóan hozza az aspergeres/autista tüneteket, apró részletekig (pl szinesztézia), amiket csak az tud aki érintett/kifejezetten utánajárt.
Viszont! Ezek a gondjaim ezzel:
Először is, sztereotípiákat erősít. Másodszor: jellemfejlődésnek mutatja be azt, hogy egy autista ember hasonlóbbá válik a neurotipikusokhoz (átlagosokhoz), ami sose történhet meg a valóságban, vagy ha mégis így tűnik, az szenvedéssel jár és csak maszkolás. És a harmadik: sokszor van szó benne arról, hogy milyen nehéz együtt élni Sheldonnal, de arról csak nagyon ritkán, hogy neki milyen nehéz léteznie ebben a világban, ami abszolút nem rá van szabva.
Igen, a kérdést az unalom szülte. Igen, nincs jobb dolgom péntek este (de holnapra van programom). Ja és az ilyenek max 1-2 perc alatt futnak át az agyamon, nem filozofálgatok hasonló kérdéseken naphosszat. Nem akarok bunkó lenni, ezeket csak azért tettem a végére, hogy elkerüljük az olyan válaszokat pl: “hát neked aztán van időd” stb. Köszönöm!
Köszi! Igen, tudom, ezt én is olvastam, de az Aspergeresek is “egyszerűen csak ilyenek”, ez nem egy betegség, ami elmúlhat. Amúgy ezt valószínű csak azért mondták, mert tényleg nagyon durván erősíti a sztereotípiákat ez a karakter, és ezt vállani konfliktusokkal jár az ilyen kötözködő érdekvédőkkel mint én 😂
Mindegy. Ettől függetlenül szeretem a karaktert és a sorozatot is.
Amúgy teljesen igazad van abban amit írsz a műfajról. Lehet, hogy én vagyok már túlérzékeny a témára.
Nem a kerdeshez kapcsolodik, de mi annak a neve mikor a hatter- hangeffektusokat, a jelenetvaltasokat a "közönseg röhögesevel" behelyettesitik. (amugy korabban tudtam, de most egyaltalan nem jut eszembe)
Engem az összes ilyen fajta sorozat egyszerüen idegesit. Pedig tenyleg annyira szivesen neznem ha nem lenne benne ez az idetlen-es sokszor nem oda illö nevetes. :-(
Közben megtalaltam, Szitkom. (szituacios komedia)
Két nagy alfaja van, az aláröhögős, ún. többbkamerás (Jóbarátok, Joey, Rém rendes) és az egykamerás, nem aláröhögős (A hivatal, Scrubs, Earl). Félreértések, szokatlan szituációk, állandó karakterek és ütős vendégsztrárok jellemzik az első családot, kifiniomultabb humor, kidolgozottabb karakterek és nagyobb művészi szabadság a másikat
16: igen. Tudom, hogy ezt mondják benne… de a karaktert emberek alkották meg, akik tudatosan alkották olyanra, hogy kb 100% hozzon minden jellegzetességet, olyan pici dolgokig, amit csak a hozzáértők tudnak. Szóval kicsit képmutató dolog, hogy vesznek egy állapotot, annak alapján megalkotják a karaktert, aztán azt mondják, hogy erről szó sincs. De aki benne van érintett, az kb úgy érzi, mintha róla szólna.
Plusz: nem betegség, állapot, hogy is mondjam… ők nincsenek “elrejtve” semmi mögé, mert ilyenek, ilyen a személyiségük. Ez nem valami, ami elmúlhat, eljár terápiára, és jobban lesz… nem, ők egyszerűen csak ilyenek. Nem kell arról szóljon a sori, hogy milyen rossz neki, ebben igazad van. Annyit mondok talán, hogy az a zavaró, amit írtam a jellemfejlődésről.
Na de mindegy, mint leírtam már, szórakoztat a sorozat. Tegnap is néztem pár részt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!