Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ennek mennyi az esélye?

Ennek mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
Hónapokkal ezelőtt videókat szerkesztettem és felhasználtam a “Túl a sövényen” egyik zenéjét. Anno kiskoromban imádtam azt a filmet és rémlett, hogy vannak benne jó zenék. Nem kellett sokáig keresgélnem, mert hamar meglett a kedvencem. És itt jön a lényeg: Családom nézi az “Ázsia Expresszt” és tegnap este pont akkor jöttem ki a szobámból, amikor ez a zene szólt a TV-ben. Na mondom ilyen nincs, hogy aki az Ázsia Expresszet szerkesztette az pont ezt a zenét és azt a részt választotta, ami a kedvencem! Ma ismétlik, mindenféleképpen visszanézem azt a részt. Ilyen véletlenek nincsenek!

2022. nov. 3. 10:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Ez az a zene, 0:42-től volt a bizonyos rész:


[link]

2022. nov. 3. 11:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példa a véletlenekről.

Ez ís elképesztő!

A munkahelyemen, kollégákkal western filmekről beszélgettünk, nosztalgiáztunk.

Akartam ajánlani nekik egy régi filmet, de nem jutott eszembe a címe, és ök sem ismerték. Egy fekete srácot küldenek seriffnek, ebből sok kalamajka születik, amolyan szatíríkus vígjáték.

Este tízkor hazaérek, az asszony tv-t néz, valamilyen időutazásos sorozatot. Csatlakoztam hozzá. A főhősök a jövőben, egy városba jutnak ahol a fekete rendőrfőnök gondokkal küzd mert nagy a polgári engedetlenség, vagy ilyesmi.

Az egyik főhős egyszer csak azt mondja a másiknak:

- Nem tudom,hogy vagy vele,de én kezdem magam a FÉNYES NYERGEKBEN érezni.

Puff! Ez annak a filmnek a címe amit több mint 30 éve láttam, és a címét sem igazán hallottam azóta, amiről aznap beszélgettünk a kollégákkal.De rögtön beugrott!

No, erre mekkora az esély?

2022. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgok ezek! Amióta élek azóta rengetegszer történt már velem ilyen, persze ezzel nem vagyok egyedül. Ez amúgy így szokott lenni, valamiről beszélünk és a következő pillanatban felbukkan valahol.
2022. nov. 4. 10:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább egy pszichés jelenség, mintsem véletlen. Ha valamilyen téma, gondolat foglalkoztat valamiért, akkor arra érzékenyebb lesz a figyelmed, ezért sokkal inkább feltűnik a környezetedben. Ugyanígy egy csomó másik zenével is találkozol, csak azoknak pont nincs számodra semmi jelentősége. Még akár az is lehet, hogy ugyanez a zene is szembejött veled egy csomó másik helyen, csak eddig kevésbé foglalkoztál vele, mint most, hogy nemrég elkezdtél erre a zenére koncentrálni.


Pont ugyanilyen jelenség, hogy amikor valaki épp házasodik, vagy gyereket vár, akkor hirtelen sokkal inkább elkezdi észrevenni maga körül, hogy milyen sokan vannak vele hasonló élethelyzetben, akik szintén házasodnak/gyereket várnak. Miközben valószínűleg hasonlóan sok ilyen ember volt körülöttük a hétköznapokban addig is, csak eddig nem tulajdonítottak ennek akkora figyelmet, hogy észre is vegyék, nem tudatosult bennük.

2022. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szknkronicitás a jelenség neve és már Agatha Christie is felfigyelt rá. Velem majdnem naponta előfordul.
2022. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!