Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A Telekom TV Go alkalmazás...

A Telekom TV Go alkalmazás letölthető okostévékre?

Figyelt kérdés

2022. szept. 29. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak ha a Telekom optikai hálózatán vagy előfizető. Ingyen semmit sem adnak.
2022. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik? Van előfizetésem, boxom is. Csak ha lehetne applikációt letölteni, akkor azon bejelentkeznék, és nem is kellene box.
2022. okt. 2. 00:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet letölteni. Hiszen akkor akinek van Telekom TV GO fiókja, meg egyetlen STB-je, viszont n+1 okostv-je, akkor minden egyes TV-re letöltené az alkalmazást és így sokan indokolatlan számú eszközön venné igénybe. Ezt meg a Telekom mint nagy telekommunikációs vállalat nyilván nem fogja engedni, hiszen nem véletlenül van az náluk hosszú évek óta, hogy TV szolgáltatás előfizetésenként van egy darab HGW/ONT, magyar nevén digitális elosztó, de hívjuk modemnek és maximum 3 darab STB. Maximum. Az első STB díjmentes, a második és harmadik pedig 870 Ft/db/hó bérleti díjas. Igen, ez azt jelenti, hogy ha nagy a ház, és kell TV adás a negyedik, ötödik szobába, sokadik helységbe, akkor kell még egy "modem" és arra lesznek csatlakoztatva a további STB-k. TV előfizetésenként 3 darab STB. A régi IPTV-nél viszont nem szükséges internet előfizetés, megy nélküle is, elég ha a "modem" csatlakozik a központra. Ezért nem kell külön netre előfizetni, ha mondjuk 4 STB kéne. Lesz egy modem, amin van internet, 3 STB-vel tv szolgáltatás meg mondjuk egy digitális telefon szolgáltatás. A második modemen meg csak tv szolgáltatás, 1 STB-vel.


A tavaly indított android rendszerű TV szolgáltatás annyiban különbözik, hogy a szolgáltatás alkalmazásként fut az android rendszerű STB-n. Működéséhez ezért valós internetkapcsolatra van szükség, nem elég, ha a modem a központra csatlakozik. Ez azt jelenti, hogy a negyedik, hetedik, tizedik, és így tovább STB-khez a modemen kell lennie internetszolgáltatásnak is. Szóval konkrétan az előző példához hasonlóan, lesz két modem, egyiken internet, 3 STB-vel tv, meg a VOIP. Majd a másik modemen lesz TV szolgáltatás 1 STB-vel és egy internetszolgáltatás.


Nem, nem azért a 870 Ft-ért csinálja a Telekom így, aprópénz. Az androidnál ott technikai/műszaki okok miatt kell internet hozzá. Azért nem lehet külön letölteni az alkalmazást TV-re, mert akkor bejön a third party elve. Annyi gyártmányú okos tv van a világon, mint égen a csillag: Samsung, LG, Philips, JVC, Sony, Hitachi, Sharp, Grundig, Orion, meg ilyen ismeretlen márkák mint a Technika, Starlight, mit tudom én. Mind más oprendszerrel. Erre te költenél pénzt úgy, hogy minden egyes TV-re a Telekom lefejlessze a szoftvert, a kiadásait pedig a szolgáltatásba vezesse be? Nyilván nem... Aztán ott van az a tény is, hogy a TV a te tulajdonod. A szolgáltatást csak igénybeveszed rajta. Ha mondjuk a TV-d egy régi okostv, a Telekom pedig a folyamatos szoftverfejlesztéssel egyszer csak nem támogatja már a TV-t... akkor szemét, mocskos Telekom, igaz? Nem kell messzire menni... Tavasszal az HBO ejtette azokat az LG-ket, amik webOS 3.5 alatti oprendszerrel vannak. Az LG meg nem minden modelljére force-olta ezt már ki. Nos, ezt a Telekom-ra levetítve, kire lennél mérges? A Telekomra, vagy az LG-re? Ki a hibás?


Az is ott van, hogy lehet szidni az ügyintézőket, de nagyon nagy tudásuk van, ez kimondottan igaz a műszaki csoportban dolgozóknak. Persze ott is vannak retardáltak, de átlagot nézzünk. Pont elég tudniuk, hogy a saját, Telekom eszközeit megismerni meg a népszerűbb TV-k mint a Samsung, LG, stb rendszereit fejből mondani. Egy Technika TV, Auchan saját márkás vagy micsoda, most komolyan... nem biztos, hogy tudja, hogy kell benne mondjuk szoftvert frissíteni. Ezt szorozd be az összes lehetséges TV típussal...


De még az is ott van, hogy a Telekomnak van egy garantálási végpontja, ami azt jelenti, hogy meddig vállal felelősséget a szolgáltatásért. Ez a modem LAN portjai, illetve az STB HDMI portja meg LAN portja. Azután mi van... nem érdekli. Ezért ha rossz a HDMI, ethernet kábel, az fizetős javítás hivatalosan, ha a Telekomtól kéred az elhárítást. ÁSZF szépen leírja ezeket. Egyszerűen nem vállalhat felelősséget egy szolgáltató olyan dologért ami ügyfél tulajdonú, hogy jól működik. Ez nem csak Telekomra vonatkozik, az összes ezen logika mentén szolgáltat.


Illetve ott van az, hogy kell egy felügyeleti, diagnosztikai rendszer is. Az STB-kre, modemekre van. Ezért tudják újraindítani ezeket távolról, látják a jelszinteket. Na most egy ilyen távfelügyeleti szoftver is kell, hogy legyen akkor minden TV-re...



Sokkal egyszerűbb, hogy ott egy STB, saját zárt rendszerrel. Azt elérik. Mariska néninek a 35 éves Videoton TV-je is megy velük. Kész. Ez a lényeg a Telekomnak. Van szoftverfrissítés? Letolja az STB-re.


Neked is az a problémád biztos, hogy "úristen, 2 távirányító". Afrikában meg éheznek. programozd be a Telekomos távirányítót a TV-re, mert belehet. Viszont ezzel annyit érsz el csak, hogy a TV-t be meg kitudod vele kapcsolni. Viszont a TV okos funkcióit továbbra is a saját távirányítójával tudod elérni.


De könnyebb, ha elfogadod, hogy ez ilyen és a fent leírtak miatt nem valószínű, hogy változni fog.


Azt meg se említem, hogy a TV GO alkalmazásnál 5 eszköz lehet belépve, párhuzamosan meg 2 használhatja egyszerre... Kettő.

2022. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!