Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi ez a jel a Fullmetal...

Mi ez a jel a Fullmetal Alchemistben Edward Elric hátán?

Figyelt kérdés
Nézem az animét, és olvasom a mangát, de még sosem jöttem rá hogy mit jelent az a jel Ed kabátján...(kereszt rajta kígyóval felette korona szárnyakkal) csakmert azt szeretném magamra tetováltatni és tudni szeretném hogy mit jelent :) köszi a választ előre is!
2010. aug. 22. 16:44
 1/5 Gőte ***** válasza:
32%

Hajdanán én is néztem... mert egyrészt animátor tanoncként kicsit kiváncsi voltam.. másrészt az egyetlen nézhető japán rettenet...

azt is megjegyzem, hogy nem vagyok szakértő... lehet hogy valami vallásos cucc... esetleg valami alkimista bisz-basz... lehet hogy azt a benga kaput jelzi... ha hülyeséget írok bocs... ez jutott eszembe..

2010. aug. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem-nem nem írtál hülyeséget:) megkérdeztem anyut h ez mi a halált jelent, mert a Makó hírmondóba majdnem ugyanez a jel volt, csak sima kereszttel és szemmel ellátott kígyóval.. ő azt mondta hogy valami Jézushoz köthető dolog, valami ujjáéledés vagy mi a szösz :) köszi a választ! üdv
2010. aug. 28. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Jézushoz nem hinném hogy sok köze lenne, tekintve hogy Edward ateista és nem sok fogalma volt a kereszténységről. Anyukám a gyógyszertárak jeléhez hasonlítja mindig. Szerintem az alkímiában kéne valami hasonlót találni :)
2011. szept. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egy Flamel.

Nicolas Flamel "találta ki", ez volt azt hiszem a "sírján" is.

Az alkímiát jelképezi, az alkimisták védjegye, alkimistakörben is használatos. A lélek és az anyag kapcsolatát is kifejezi (ez maga az alkímia).

2012. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pötyögd be a googleba hogy Nicolas Flamel és kapsz egy kis infot a szimbólum jelentéséről :D
2012. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!