Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miert nem feliratoznak tobb...

Miert nem feliratoznak tobb musort, filmet a tv csatornak?

Figyelt kérdés
Eleg keves film van feliratozav,nekem szerencsere nincsen ra szksegem de azert jo lenne.
2010. aug. 7. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert a feliratozás hosszú procedúra, és nem is várható el minden műsor esetében, vagy pedig egyenesen lehetetlen valósidőben feliratozni, pl. élőadás műsorait, ahol emberek beszélgetnek.

A híradók mások, mert ott előre megírt szöveget olvasnak fel a hírolvasók, ott csak időzíteni kell a feliratok megjelenését.

Főleg közszolgálati csatornáknál vannak feliratok, ill. némely kereskedelminél is, az esélyegyenlőség nevében. Ez azonban tudtommal nem kötelező.

Amúgy meg a legfőbb indok, hogy Magyarországon nem terjedt el a feliratozás annyira. Pl. Romániában mindent feliratoznak, addig nálunk a szinkron a bevett módszer.

2010. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen en ezt tudomes ertem. De pl. feliratozhatnanak tobb filmet,sorozatot,es nem kellene a feliratozas idejet a Monika showra pazarolni ami szinten fel van iratozava.
2010. aug. 11. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: nem tudom, hogy a mónikasó feliratozva volt-e, mivel nem néztem. Nem lehet, hogy te a névinzertekkel és az XY ezt, meg azt csinálta feliratokra gondolsz? Ezek nem ugyanazok, mint a rendes filmfeliratok.

De nem tudom, mint mondtam, nem néztem mónikát sem feliratosan, sem máshogy.


Ezzel együtt simán elképzelhető, hogy a drága rtles programigazgató és csapata a halláskárosodottakat is be óhajtotta vonni a kollektív népbutításba az esélyegyenlőség nevében. Világos: a nagy nézettségű műsorokat feliratozzák, hogy minél többen legyenek részesei a sz@rnak.

2010. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
En se szoktam nezni a Monikat,de tudom rola h feliratos.... sokaknak jo lenne ha tobb musr feliratos lenne.
2010. aug. 12. 14:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok:


hát jah, lehetne több feliratos műsor, filmek, stb... de ugye élő műsort nem lehet valósidőben feliratozni, szóval ott már bukik a dolog. A többit lehetne, de nem fogják megtenni. A köztévék azért nem, mert van így is elég gondjuk, és amikor a napi fennmaradással küszködnek, akkor nem hiszem, hogy pont a feliratozás lenne az első, amit meg akarnának tenni az innováció nevében.

A kertévék sem nagyon fognak mindent feliratozni, kivéve a leggagyibb műsorokat, amiknél számít a magas nézőszám. De az ő mentalitásukban a feliratosan tévézni óhajtó, vagy a halláskárosultak nem jelentenek akkora nézőszámot, ami indokolná a feliratozás elterjesztését az opciók között... szóval én nem hiszem, hogy rövid időn belül bármi is változna ezen a téren.

2010. aug. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!