MindigTV nézők! Van-e olyan, aki az ingyenes műsort nézi, és most egyszer csak eltűnt a többi csatorna?
Ez ugye azt jelenti, hogy maradt 12 csatorna, és nem lehet többé nézni az időszakos bemutató csatornákat.
Azt szeretném megtudni, mennyien vannak ilyen helyzetben?
Számszerűsíteni nehéz. A Mindig TV Extra esetében több lépcsőben technológiaváltás zajlik, szeptember elejétől már az ország egész területén az előfizetéses csatornákat, akkor is ha éppen kódolatlanok, DVB-T2 / HEVC vételre alkalmas készülékekkel lehet majd nézni. Az előfizetők részére már kiszállították az új vevőkészülékeket, így őket nem érinti a változás.
A Mindig TV ingyenes kínálatát nézőket annyiban érinti jelenleg, hogy ahol már megtörtént az átállás ott, akinek csak DVB-T / MPEG-4 vételre alkalmas tévéje, set-top-boxa van, már csak az állandó ingyenes kínálatot tudja nézni, az előfizetéses kínálat részét képező, de ideiglenes kódolatlan csatornákat nem.
Kivétel lehet ez alól, aki a '10-es évek közepén a HEVC rendszer bevezetése előtt vett tévét vagy set-top-boxot, mert ezeken a készülékeken jelenleg még a teljes a kínálat elérhető, a technológiaváltás első lépésében csak a DVB-T-ről DVB-T2-re történő váltás történt meg.
Abban van némi bizonytalanság, hogy mi lesz szeptember után. Az biztos, hogy az állami tévék (Duna, M1, M2, M4 Sport, M5, Duna World) még előreláthatólag 10 évig elérhetők lesznek a DVB-T adásrendszerben. Ami kérdéses, hogy az ingyenes kínálat ezen felül miként alakul, tehát, hogy a TV2 és társai, az RTL Klub és Spektrum Home hosszabb távon is maradnak-e az ingyenes kínálat részei.
Ez így nagyon szomorú.
Biztosan meg lehetne oldani, hogy az éppen szabad csatornák nézhetőek legyenek, hiszen amúgy is dolgozni kell vele (át kell kapcsolni) - de magyarok vagyunk, itt nem működik a jóindulat. Valószínűleg nem fogják megoldani.
Nem lehet megoldani, mert más adásrendszerben sugároz, amit a régebbi készülékek nem tudnak fogni. Azt meg lehetne csinálni, hogy kódolatlan időszakban valamelyik DVB-T rendszerben sugárzó frekvencián is sugározzák, de akkor az egyébként is ingyenes csatornák minősége romlana még tovább. Így az SD adások összehasonlítva egy kábeltévé minőségével csapnivalók és az állami HD adások is gyengébb minőségben vannak sugározva, mint akár az állami média műholdas elosztásában, akár a vezetékes szolgáltatók kínálatában. Ez egyébként ugyanúgy igaz a Mindig TV Extra kódolt kínálatára is. Sajnos a kezdeti (2008-2009-ben) tapasztalt jó minőséget itt is felváltotta a mennyiség és bezsúfoltak ~50 csatornát 5 frekvenciára, ebből 5-t HD-ban. Ráadásul jelenleg pont azok mennek HD-ban, melyeket nem érinti a technológiaváltás, tehát az állami adások.
A kialakult helyzetet az fogja megoldani, hogy a kereskedelmi forgalomban elterjedőben vannak a DVB-T2 / HEVC rendszer vételére is alkalmas tévék és set-top-boxok, és azokon a teljes kínálat elérhető lesz szeptember után is, a következő 10 évben pedig az emberek fognak új készülékeket venni.
Na, ez még rosszabb hír.
10 év múlva megint új rendszer lesz, ezt nagyjából 10 évente cserélik. Egyszer már jártam ugyanígy, az első digitális adással. 2 hétig működött.
Ez annyiban rossz nekem, hogy 5-10 évig nem tervezek tv készüléket venni. Gondolom, más is van így vele.
Amikor meg majd veszek egyet, akkor megint hamarosan technológiaváltás lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!