Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A skin azt jelenti skinhead?...

A skin azt jelenti skinhead? És a Green Day énekese skinhead?

Figyelt kérdés

Mert egy kérdésben valaki azt kérdezte a Green Day emo zenekar e és erre valaki ezt válaszolta:

a green day énekese SKIN -.-"

Pedig én tiszta hippis vagyok de imádom a Green Dayt és nem vagyok fajgyülölő és ezért nem szeretem a skinheadeket.


2010. ápr. 30. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
A Greenday az punk-rock zenekar. Am meg a skin jelentése bőr, szal nemtom mi köze van az énekeshez. De az száz h Billie Joe Armstrong nem szkinhed
2010. ápr. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
az igazi skinheadek négerek voltak és reggaet halgattak. amugy nem skinhead az énekesO.o amugy meg nemtökmindegy? ha szeretsz valamit ne azért szeresd mert hippi vagy skin.
2010. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

A skinhead - magyarul bőrfejű - egy társadalmi szubkultúrához tartozó személy. Gyökerei a munkásosztályhoz, a szegényebb néprétegekhez csatolják. A skinheadek az 50-es-60-as évek két fő szubkultúrájából alakultak ki. Ez a két szubkultúra a "mod" és a "rudeboy" volt. A "modok" brit munkásosztály fiataljai voltak. Ők akkoriban a legújabb zenének számító reggae-t és ska-t hallgatták. Az öltözködésük a későbbi skinheadekéhez hasonló volt. Ami még elengedhetetlen kellék volt, az a robogó, minden fiatal ezzel járt. Fehér bőrű fiatalok voltak, akik bár a munkásosztályból kerültek ki, az utcán elegánsan, s a legújabb divat szerint öltözködtek. "Rudeboy"-oknak a gengszter típusú jamaikai fiatalokat hívták. Bennük nagyon erős volt az összetartás és nem kímélték azt, aki útjukba állt. A 60-as években sok jamaicai emigrált Britanniába, így találkozott a két szubkultúra egymással.

Szóval a skinheadek nem voltak négerek, épp ellenkezőleg, nem bírják őket. Ha nem hiszed nézd meg pl az Amerikai Hirstória X c. filmet

2010. ápr. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,megnyugodtam.......és nem vagyok elvakult hippi csak nem bírom azt ha valakit a származása miatt megkülönböztetnek
2010. ápr. 30. 16:55
 5/12 A kérdező kommentje:
és mi az h. az igazi skinheadek négerek voltak?
2010. ápr. 30. 16:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az a valaki aki, azt mondta h az énekes skin, szerintem arra gondolt h scene. Az inkább lehetséges
2010. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és az mi?
2010. jún. 5. 23:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Scene az egy emo-típus. Annyiban más a többitől, hogy szereti a rikító színeket is nem csak a feketét és a fehéret.
2010. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kössz
2010. jún. 11. 18:11
 10/12 anonim ***** válasza:
úristen!dehogy voltak a skinheadek fekák!ki írta ezt a baromságot?!
2010. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!