Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mennyire nehéz a hollywoodi...

Mennyire nehéz a hollywoodi színészek munkája?

Figyelt kérdés
Itt első sorban arra gondolok, hogy egy nagy színésznek pl. mennyit kell olvasnia a forgatókönyvből. Az egészet, vagy csak a saját részeit. Vagy már csak annyi, az egész, hogy belógatják eléjük a szöveget? És amúgy hogy néz ki egy forgatókönyv? Gyerekkori álmom, hogy Hollywoodban színészkedhessek a nagyok mellett, amit tudom, hogy a valóságban nem könnyű összehozni, főleg ennyire messze Hollywoodtól.
2016. szept. 22. 21:04
 1/4 anonim válasza:

Szerintem kell ismerjék a forgatókönyvet. A karaktert is! Bele kell látni a szerepbe és azonosulni vele. Tudniuk kell mi a karakter szerepe a történetben. Amúgy nem kell betanulják az egész szöveget. Kis időre megjegyzik, amíg leforgatják a jelenetet és jöhet a következő.


Akkor van sok munka mikor ki kell gyúrniuk magukat, vagy épp lefogyni! Sokan használnak szteroidokat, és keményen edzenek egy egy szerepért.

2016. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bárhonnan be lehet kerülni, ha elég tehetséges vagy, és van egy kezdő tőkéd, amivel fenn tudod magad tartani, míg nem indul be a karrier. Mit tanulsz és hol? Színészkedsz?

Tudod senki nem a nagy berobbanással kezdi úgy, hogy előtte semmi hasonlót nem csinált, és nem színészkedett. Amikor azt mondják, hogy valaki hot dog árusból lett híres filmsztár, azt se nem úgy kell elképzelni, hogy egyik reggel a hotdogos büfé helyett hopp, egy forgatáson ébred. Hanem pl. a színész suli mellett próbálta magát fenn tartani hot dog, újság, stb árulásból. De ez csak egy példa. Aztán jönnek a mellékszerepek, alacsony gázsiért, de a ranglétrán muszáj végig menni, senki nem kezdi a "legnagyobbak" közt. A szövegtanulás a legkevesebb már szerintem. Mire eljutnak egy-egy filmszerepig, már nagyjából kitanulják, hogy hogyan tudnak a leghatékonyabban tanulni, és nem jelent olyan nagy problémát megjegyezni több oldalnyi szöveget, mint egy laikusnak. Megtanulni egy dolog, de nem csak elmondani kell, hanem előadni.

Persze nem lehetetlen, akármilyen eldugott kis településről is jössz. Ha valóban tehetséges vagy és kitartó, bármi lehet. De a konkurencia nagy, és egyre nő. Nem olyan egyszerű bekerülni.

2016. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hollywoodi filmsztár, de pár kérdésedre tudok válaszolni.


A filmszínészek munkája nem nehéz, hanem a nagy része szörnyen unalmas: 1-2 óráig, amíg a rendezők, a kamerások, a hangosok és egyebesek állítgatnak be mindent, te mint színész semmit nem csinálsz, aztán forgatsz 10 percet, majd megint 1-2 órát csak lézengsz. De közben mindig készenlétben kell lenni, mert bármikor szükség lehet rád. Rendezőtől függ, mit csinálhatsz két jelenet között, általában szabad olvasni, beszélgetni, játszani, akármit csinálni, de a helyszínt nem hagyhatod el a rendező engedélye nélkül. Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, amikor egy nem forgalmas boltban dolgozol eladóként, és egész nap nem jön be senki, mégis ott kell lenned készenlétben, mert bármikor jöhet vevő.


Minden fontosabb szereplő megkapja a teljes forgatókönyvet/szövegkönyvet. Akiknek csak egy-két jelenetük van és csak pár soruk, azokban nem vagyok biztos, de szerintem azok is.


Hogy hogy néz ki egy forgatókönyv, azt ki is tudnád magadnak guglizni, de hogy lásd, kivel van dolgod, megtettem helyetted: [link]


Hasonlóan működik, mint amikor színházban színészkedsz. Megkapod a forgatókönyvet, utána vannak olvasópróbák, amikor egy asztal körül ülve olvassák fel a szöveget a színészek, majd jönnek a rendes próbák, amikor már a stúdióban vagy a helyszínen mozgással együtt próbáljátok el a bonyolultabb jeleneteket, ez már általában közvetlenül a forgatás előtt van, minden jelenetnél külön-külön. Nem lógatják be a szöveget senki elé, mindent meg kell tanulni. A forgatókönyv időrendben van, tehát úgy, ahogy a kész filmben látod, viszont a jeleneteket nem időrendi sorrendben forgatják le, hanem összevissza. Többnyire elsők a kültéri jelenetek, amiket pl. utcán, erdőben stb. kell leforgatni, majd pedig a beltéri jelenetek, amiket stúdióban vesznek fel. A legelején mindenki megkapja a forgatási rendet, hogy mikor, hol melyik jelenetet forgatják le és mikor van szünet. Kb. mint egy sulis órarend.


Ha az egész forgatás kész, akkor veszik fel a voiceovereket. Ilyen akkor kell, ha pl. van olyan jelenet, ahol csak alámond valaki valamit, de a szereplők ténylegesen nem beszélnek. Vagy ha valahol nem volt megfelelő a hanganyag, akkor gyakorlatilag saját magadat kell szinkronizálnod.

2016. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem arányosan a vele járó pénzhez képest, meg úgy egyeltalán sem sztem. Bár nincs nagy betekintésem az efajta alternatív dimenziókba.
2016. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!